×

Lekarka wyjaśnia, jakich rzeczy nie należy robić jeżeli starasz się o dziecko

Zajście w ciąże nie jest takie łatwe jak można przypuszczać. W obecnych czasach coraz więcej par zmaga się z bezpłodnością lub problemami w donoszeniu ciąży. Co może być tego przyczyną?

Ekspertka wyjaśnia czego nie należy robić, jeżeli starasz się o dziecko.

źródło: instagram/nataliecrawfordmd

źródło: instagram/nataliecrawfordmd

Z wiekiem zajście w ciąże staje się coraz trudniejsze. Wiele par zmaga się z poronieniami, niewyjaśniania bezpłodnością i powtarzającymi się rozczarowaniami. Eksperci szacują, że jeśli masz mniej niż 40 lat i regularnie uprawiasz seks, istnieje 80% szans na poczęcie dziecka w ciągu roku. Jednak niektóre codzienne nawyki mogą zmniejszać te szanse.

Natalie pracuje w klinice położnictwa i ginekologii w Teksasie. Na swoim profilu na instagramie postanowiła podzielić się zalecaniami odnośnie czynności, których nie należy robić, jeżeli chcemy zostać rodzicami.

Niezależnie od tego, czy starasz się obecnie o dziecko, czy może zamierzasz mieć dzieci w przyszłości, warto podjąć pewne kroki, aby zwiększyć swoje szanse.

Rzeczy, których należy unikać, jeżeli starasz się o dziecko

Po pierwsze – rzucić palenie! Jeżeli jesteś nałogowym palaczem zmniejszasz swoje szanse na poczęcie dziecka.

źródło: canva

źródło: canva

To zmniejsza liczbę jajeczek, powoduje wcześniejsze przejście do menopauzy i zwiększa ryzyko nieprawidłowości genetycznych jajeczek. – wyjaśnia ekspertka

Wiele badań potwierdza, że palenie w czasie ciąży może być ryzykowne zarówno dla mamy, jak i nienarodzonego dziecka.

Druga kwestia to brak ochrony przed infekcją przenoszoną droga płciową.

Chlamydia jest główną przyczyną niepłodności i nawet łagodna infekcja może uszkodzić twoje jajowody.

Rzeżączka oraz chlamydia to najczęstsze infekcje przenoszone drogą płciową. Nieleczone mogą doprowadzić do wielu powikłań zdrowotnych w tym niepłodności.

Dr Crawford jako trzecią rzecz, której należy unikać wymienia plastik. Chodzi o picie i jedzenie z plastikowych opakowań.

źródło: canva

źródło: canva

Picie wody z plastiku lub podgrzewanie plastiku w kuchence mikrofalowej i zmywarce. Te tworzywa sztuczne stykają się lub zawierają chemikalia zaburzające gospodarkę hormonalną. To prowadzi do zaburzeń w wytwarzaniu hormonów przez nasz mózg i jajniki. – tłumaczy Natalie

Badań przeprowadzone na Uniwersytecie w San Francisco wykazały, że substancje zawarte w tworzywach sztucznych przenikają do organizmu człowieka. Naukowcy pobrali próbki moczu od 171 kobiet. Wyniki wykazały, że u 170 badanych wykryto melaminę i kwas cyjanurowy. Są to substancje rakotwórcze znajdujące się w plastikowych naczyniach. Ponadto mogą negatywnie wpływać na rozwój płodu.

Czwartą rzeczą, której należy unikać jest spożywanie czerwonego lub przetworzonego mięsa.

źródło: canva

źródło: canva

Badaniach wykazały, że czerwone lub przetworzone obniża jakość zarodka w badaniach IVF. – mówi dr Crawford

Ostatnia kwestią jest miesiączka. Jeżeli zauważyłaś, że jest bardzo obfita, nieregularna lub bardzo bolesna zwróć się o pomoc do ginekologa.

źródło: canva

źródło: canva

Źródła: www.thesun.co.uk

Może Cię zainteresować