×

Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Schumachera. Głos zabrał chirurg

29 grudnia minęło dokładnie sześć lat od wyjątkowo nieszczęśliwego wypadku Michaela Schumachera. Od tego momentu jego życie zawisło na włosku zmieniając się raz na zawsze. Teraz włoski chirurg zabrał głos w sprawie stanu zdrowia Legendy Formuły 1.

<a href=Instagram">

Instagram

Nieszczęśliwy wypadek

Do wypadku doszło podczas pobytu Michaela Schumachera na nartach. W wyniku zdarzenia mistrz Formuły 1 doznał wylewu krwi do mózgu

Pan Schumacher ewidentnie jest świetnym narciarzem, jednak jedna z jego nart uderzyła w wystającą skałę… dlatego przewrócił się i uderzył w nią głową – mówił na konferencji prasowej Patrick Quincy z prokuratury w Albertville

Kierowca Formuły 1 od momentu wypadku był przez jakiś czas w śpiączce i przebywał na oddziale intensywnej terapii. Lekarze nie mają najmniejszych wątpliwości, że gdyby nie kask, Schumacher już dawno by nie żył.

<a href=Instagram">

Instagram

Ostatnie informacje w sprawie stanu zdrowia Schumachera

Corinna Schumacher, żona Michaela Schumachera, rzadko zabiera głos w sprawie stanu zdrowia męża. Ostatnio zrobiła to w 2014 roku, a więc mniej więcej rok po tym, jak siedmiokrotny mistrz świata kierowców Formuły 1 został zabrany do domu. Menadżerka dodała wówczas, że Michael „robi postępy” i ma „przebłyski świadomości”. Latem Schumachera w domu w Szwajcarii odwiedził jego przyjaciel, Jean Todt. Wspólnie oglądali wyścigi. Todt w jednym z wywiadów przyznał, że bardzo zasmuciła go „walka przyjaciela o komunikację”. Wyraźnie widział, że chce mu coś powiedzieć, jednak organizm mu na to nie pozwalał. Nie mniej jednak zarówno on, jak i rodzina nie zamierzają odpuścić w walce o zdrowie mistrza.

<a href=Instagram">

Instagram

Lekarz o stanie zdrowia Schumachera

Dziennik „Le Parisien” kilka miesięcy później poinformował, że Schumacher trafił do  paryskiego Europejskiego Szpitala imienia Georges Pompidou. Dlaczego akurat tam? Otóż jest to miejsce, gdzie przeprowadza się nowatorską terapię, która polega na podaniu komórek macierzystych mających działanie przeciwzapalne. Jej celem jest przede wszystkim odbudowa uszkodzonych tkanek. Tymczasem do stanu zdrowia mistrza w rozmowie z „Contro Copertina” odniósł się neurochirurg Nicola Acciari. Jak sam przyznał, nigdy nie badał Schumachera. Nie mniej jednak z własnego doświadczenia wie, że „tego typu urazy powodują poważne zmiany”. Dodał, że u mistrza „mogło dojść do pogorszenia struktury mięśni i szkieletu”.

Musimy sobie wyobrazić osobę bardzo różniącą się od tej, którą zapamiętaliśmy z toru – stwierdził

3 stycznia Michael Schumacher skończył 51 lat.

Źródła: Contro Copertina, Le Parisien
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować