×

Dentyści szerzą metodę naszych babć. Ssanie oleju przywróci Ci piękny wygląd!

Co jest kluczem do uzyskania pięknego uśmiechu, świeżego oddechu i zdrowszego organizmu? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć! Ssanie oleju! Brzmi dziwnie, prawda? Jednak ssanie niektórych rodzajów oleju, naprawdę może mieć zbawienny wpływ dla naszego ciała, a nawet umysłu!

Czytajcie dalej, a dowiecie się dlaczego!

Bardzo krótka lekcja historii

Ssanie oleju nie jest najnowszą metodą… Może istnieć już od ponad 3000 lat! To sposób pochodzący z Ajurwedy, czyli starożytnego systemu medycyny indyjskiej. Wcześniej, nie znano pojęcia pasty czy szczoteczki do zębów, dlatego o higienę jamy ustnej dbano przede wszystkim za pomocą oleju. Oczyszczał on usta, chronił zęby przed próchnicą i jamę ustną przed infekcjami oraz chorobami.

Chwila! Ale jak to ssać olej!?

Po prostu! Najpierw warto dokładnie umyć zęby oraz język. Następnie bierzemy 1 łyżkę oleju do ust i ssiemy przez około 20 minut. Tylko, co dokładnie znaczy w tym przypadku ssać? To proste „przerzucamy” olej z jednego policzka do drugiego, za zęby, przed zęby i od nowa. Dokładnie tak, jak robilibyście to z gumą do żucia.

Musicie jednak pamiętać, że oleju nie wolno połykać. Przez cały proces zbiera się w nim mnóstwo bakterii z naszej jamy ustnej… Chyba nie chcecie ich w swoim przewodzie pokarmowym? Olej po jakimś czasie może zrobić się gęsty.

Jaki olej wybrać?

Obecnie wybór oleju jest ogromny. Jednak do tej czynności higienicznej najbardziej odpowiednich jest 5 rodzajów. Jak łatwo się domyślić, na pierwszym miejscu znajduje się olej, który przeżywa ostatnio swoje czasy świetności – kokosowy. Warto też postawić na olej sezamowy, słonecznikowy, palmowy czy na oliwę z oliwek.

Jakie korzyści daje ssanie oleju?

Jama ustna jest siedliskiem bakterii, wirusów oraz grzybów. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich wszystkich za pomocą zwykłego szczotkowania czy nitkowania zębów.

Olej, który ssiemy wyłapuje te wszystkie zanieczyszczenia, oblepia je i dzięki temu są one usuwane razem z nim. Dlatego właśnie ta czynność pomaga oczyścić nasz organizm, a co za tym idzie poprawia kondycję naszych organów wewnętrznych, zmniejsza bóle głowy i sprawia, że skóra jest ładniejsza. Ssanie oleju może też działać kojąco na nasze nerwy oraz pomagać nam się zrelaksować.

Słyszeliście o tym wcześniej?

Może Cię zainteresować