×

Przygotuj dwuskładnikowy napój na oczyszczenie jelit z odpadów. Wypróbuj i poczuj różnicę

Każdy, kto ma problemy z częściowym opróżnianiem jelit, wie, o jak niekomfortowym problemie mowa. Dyskomfort, bóle brzucha czy wzdęcia są wówczas nieuniknione. Oczywiście ogromne znaczenie ma w tym przypadku dieta, która nie zawsze dostarcza wszystkich niezbędnych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na szczęście istnieją produkty, które wspomagają opróżnianie jelit z toksyn i zalegających w nich odpadów. Przepis na dwuskładnikową mieszankę, którą przygotowaliśmy dla Ciebie, idealnie się tutaj sprawdzi!

Przyczyna niepełnego opróżniania jelit

Jelito grube to końcowy odcinek przewodu pokarmowego, który u zdrowego, dorosłego człowieka mierzy około 2 metrów długości. Zbudowane jest z warstwy błony śluzowej wyścielającej światła jelita, warstw mięśni oraz warstwy otrzewnej. Funkcją jelita grubego jest wchłanianie wody i soli mineralnych, a także zagęszczenie masy resztek pokarmowych, które są usuwane w postaci stolca. Zdarza się jednak, że dochodzi do zakłócenia procesów trawienia, a resztki, które powinny zostać usunięte, zalegają w jelicie na dłużej. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa funkcja mięśnie przewodu pokarmowego, co może prowadzić do problemów z wypróżnianiem, wzdęć czy bólów brzucha.

Zaleca się całkowite oczyszczanie jelit co najmniej dwa razy w roku. Zapobiegamy w ten sposób gromadzeniu się szkodliwych toksyn i odpadów w ciele, a w konsekwencji powstawaniu problemów zdrowotnych.

Przygotuj prostą, dwuskładnikową mieszankę, dzięki której oczyścisz jelita

Składniki:

  • 150 g śliwek
  • 150 g daktyli
  • 5 szklanek wrzącej wody

Sposób przygotowania:

Zagotuj 5 szklanek wody. Do wrzącej wody dodaj 150 g śliwek i 150 g daktyli i gotuj przez kolejne 15 minut. Po upływie 15 minut odłóż naczynie na bok i poczekaj, aż ostygnie.

Spożywanie:

Bierz łyżkę mieszanki rano. Poprawisz w ten sposób trawienie, a także wspomożesz organizm w leczeniu zaparć i eliminowaniu toksyn, co sprawi, że poczujesz się lepiej.

A Ty jak radzisz sobie z zaparciami? Jeśli znasz jakieś ciekawe metody, koniecznie podziel się nimi z nami w komentarzach.

Źródła: zdroweporadniki.pl

Może Cię zainteresować