×

Wystarczy wypić szklankę tego napoju tuż przed pójściem do łóżka, aby zasnąć w mniej niż 1 minutę!

Jeśli cierpisz z powodu bezsenności, to nie jesteś w tym odosobniony. Miliony ludzi na całym świecie walczą o dobry sen…

Wielu ludzi decyduje się walczyć z bezsennością przy użyciu leków na receptę, lecz takie środki są potencjalnie uzależniające i niosą za sobą długą listę skutków ubocznych.

Dobra wiadomość jest taka, że z bezsennością można walczyć naturalnymi sposobami. Dzięki kilku podstawowym składnikom, znajdującym się w Twojej kuchni, będziesz cieszyć się spokojnym i długim snem!

Składniki:

  • 200 ml mleka krowiego lub mleka pochodzenia roślinnego
  • 1 kropla ekstraktu z wanilii
  • 1 łyżka miodu

Wykonanie:

Pierwszym krokiem jest podgrzanie mleka. Nie pozwól, aby się zagotowało. Po kilku minutach przelej mleko do szklanki i dodaj łyżkę miodu oraz ekstrakt waniliowy. Wszystko dobrze wymieszaj i wypij, zanim pójdziesz spać.

Jak to działa?

Składniki tej mieszaniny wspomagają zdrowy sen i pozwalają wyciszyć ciało. Przyjrzyjmy się każdemu z nich z osobna:

Wanilia

W badaniu z 1991 roku stwierdzono, że zapach wanilii jest jednym z najskuteczniejszych sposobów odprężenia umysłu. Wszystkie osoby biorące w nim udział wykazały aktywność w obszarze mózgu, który odpowiada za odprężenie i zmniejszenie lęku. Francuscy badacze stwierdzili, że epizody bezdechu podczas snu spadły o 36% już w pierwszym dniu, po zastosowaniu wanilii.

Mleko

Źródło:<a href= https://goo.gl/images/VUjgT8">

Źródło: https://goo.gl/images/VUjgT8

Żywność bogata w białko zawiera aminokwas, zwany tryptofanem. Pomaga on w zasypianiu oraz pobudza organizm do produkcji serotoniny i melatoniny, dzięki czemu działa uspokajająco.

Miód

Miód stymuluje produkcję związków glikogenu, które są potrzebne wątrobie, aby funkcjonowała prawidłowo podczas odpoczynku. Przez cały dzień tracimy duże ilości glikogenu i jeśli ich nie uzupełnimy, nie zaznamy spokojnego snu.

Może Cię zainteresować