×

Spuchnięte czoło od słońca? Niestety takie mogą być skutki długiego opalania

Piękna pogoda zachęca do leniuchowania w promieniach słonecznych. Jednak na urlopie nie powinniśmy zapominać o swoim zdrowiu i zasadach bezpieczeństwa. Przekonał się o tym pewien mężczyzna z Teksasu, który po całodziennym opalaniu miał tak spuchnięte czoło od słońca, iż przypominał postać z bajki!

<a href=Twitter.com">

Twitter.com

Brak owłosienia na głowie, a spuchnięte czoło od słońca

Włosy na głowie nie znajdują się na niej bez powodu. Ci z nas, którzy nigdy nie doświadczyli posiadania nagiej skóry głowy, nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest posiadanie włosów i nie tylko dlatego, aby dodać nam uroku.

Nasze włosy pełnią ważną funkcję. Chronią nas przed zimnem, a także służą jako osłona przed promieniami słonecznymi, szczególnie w miesiącach letnich.

Zapomniał o tym Cade Huckabay z Teksasu, który po całkowitym ogoleniu głowy, spędził na słońcu 14 godzin! Sam doznał szoku, gdy zobaczył, że ma spuchnięte czoło po opalaniu. Teraz przed nadmierną ekspozycją na słońce ostrzega innych.

<a href=Twitter.com">

Twitter.com

Spuchnięte czoło od słońca to nie był jedyny problem

Jeśli chodzi o tych z nas, którzy tracą włosy na głowie, historia Huckabay’a jest pewną przestrogą. Mężczyzna ogolił głowę, bo chciał zobaczyć jak będzie wyglądał bez włosów… a chwilę później wyszedł na zewnętrz, aby nacieszyć się słońcem. Oczywiście również bez nakrycia głowy, czego później bardzo żałował.

Cade doznał oparzeń słonecznych. Były one tak silne, że głowa mężczyzny znacznie spuchła. Wystarczyło nacisnąć palcem na czoło, by zobrazować, jak duży wpływ wywarły promienie słoneczne na niczym nieosłoniętą głowę młodego Teksańczyka. Zostawały bowiem wgłębienia, które znikały dopiero po pół godzinie!

Mężczyzna miał spuchnięte czoło i ból głowy, który utrzymywał się przez tydzień.

<a href=Twitter.com">

Twitter.com

Ostrzega przed silnym wpływem promieni słonecznych

Huckabay podzielił się swoimi zdjęciami na Twitterze. Przyznał, że jego bezmyślność doprowadziła do spuchniętego czoła i bólu głowy. Apeluje do internautów, aby nie zapominali o kremie przeciwsłonecznym i by nie wychodzili na słońce bez nakrycia głowy.

Jego historia i fotografie szybko stałe się popularne w Internecie. Niektórzy porównywali Cade’a nawet do postaci z filmu „Megamocny” ?

<a href=Twitter.com">

Twitter.com

Jeśli zdarzy Ci się kiedyś podobna sytuacja, warto zastosować zimne okłady oraz wziąć coś przeciwalergicznego. W razie wątpliwości lub gdy objawy się nasilą należy jak najszybciej udać się do lekarza

Może Cię zainteresować