Kategorie Zdrowie

7 sposobów na pozbycie się sztywności i bólu szyi. Efekty przyjdą niemal natychmiast

Sztywność lub ból karku to w dzisiejszym świecie bardzo powszechny problem. Badania przeprowadzone przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wykazały, że już ponad 17% kobiet i ponad 12% mężczyzn zmaga się z pewnego rodzaju bólem lub sztywnością szyi. Bólem lub sztywnością, z którymi możemy walczyć.

8 sposobów na pozbycie się sztywności i bólu szyi. Efekty przyjdą niemal natychmiast

#1 Regularne rozciąganie

Spędzasz wiele godzin przed komputerem w niezmiennej pozycji? Przerwanie codziennych czynności w celu rozciągnięcia i rozruszania zastanych tkanek jest bardzo pomocne w zapobieganiu sztywności karku. Oto przykładowe ćwiczenie:

  1. Cofnij barki i ściągnij łopatki.
  2. Umieść dłoń tuż nad uchem i przyciągnij głowę do przeciwległego barku, po czym zmień stronę.
  3. Następnie powoli obróć głowę w prawo i w lewo.
  4. Ponownie umieść dłoń tuż nad uchem i dociśnij głowę jednocześnie starając się utrzymać głowę w pozycji pionowej.
Brightside

#2 Masaż

Właściwie wykonany, delikatny masaż bolesnych i obolałych miejsc może rozciągnąć mięśnie szyi i pleców, a tym samym przynieść Ci ulgę. Co więcej masaż może również zredukować ból szyi, zwiększyć zakres ruchu, a nawet złagodzić stres.

#3 Zimny lub gorący okład

Chcesz zredukować miejscowy stan zapalny? Gorący lub zimny okład powinien tutaj pomóc. O ile gorący okład umieszczony na szyi pomaga pokonać stan zapalny, ciepły okład może stymulować przepływ krwi. Obydwa rozwiązania zwykle są skuteczne. To od Ciebie zależy, który z nich bardziej Ci odpowiada. Z powodzeniem możesz stosować je zamiennie.

Brightside

#4 Akupunktura

Akupunktura jest stosowana od tysięcy lat w medycynie chińskiej. Polega na wbiciu specjalnych igieł w punkty spustowe, co zmniejsza napięcie i pomaga przy przewlekłym bólu w okolicy szyi.

#5 Wykorzystanie widelca

Twój język mówi wiele o Twoim zdrowiu. Mało kto wie, że przez język możemy zwalczyć ból szyi. Mamy tutaj na myśli akupunkturę języka. Polega na stymulacji czubka języka widelcem od 10 do 30 razy. To naprawdę działa!

#6 Liczba poduszek

Kładziesz się do łóżka i pierwszą rzeczą jaką robisz to umieszczenie przynajmniej kilku poduszek pod głową? Nie zdziw się, jeśli po przebudzeniu będzie boleć Cię szyja, która przez całą noc była nienaturalnie wygięta. Pamiętaj również, aby unikać sztywnych, twardych poduszek, które pozwalają na swobodny ruch szyi podczas snu.

Brightside

#7 Patrzenie w telefon

Ostatnia wskazówka to unikanie pochylania głowy, podczas gdy korzystasz z telefonu. Wysuwanie głowy do przodu obciąża szyję i potęguje jej ból, dlatego zawsze, gdy to możliwe, trzymaj telefon na wysokości oczu.

Źródła: brightside.me