Kategorie Rośliny

3 proste sposoby na obfite plony ogórków. Jeszcze nigdy nie było ich tak dużo!

Smak ogórków z własnego ogródka jest nieporównywalny z tym ze sklepów. Ponadto mamy pewność, że nie były nawożone żadnymi chemicznymi specyfikami. Poznaj 3 sprawdzone sposoby na to by plony ogórków był w tym roku jeszcze bardziej obfite.

dorodne ogórki
źródło: canva

Moja sąsiadka, nigdy nie miała problemów z ogórkami. Były dorodne, nie atakowały ich szkodniki i w dodatku plony były bardzo obfite. Zapytałam więc pewnego razu „jak ona to robi?”. Zdradziła mi kilka swoich sekretów, dzięki którym nie musi się martwić o ich uprawę.

1# Woda z cebuli

cebula
źródło: canva

Składniki:
– 0,5 l skórek cebuli,
– 2 l wody.

Przygotowanie:

Cebulę obrać, zalać wodą i gotować przez 10 minut. Po ostudzeniu rozcieńczyć wodą, aby uzyskać 5 litrów roztworu. Przelać do butelek i codziennie podlewać ogórki. Dodatkowo możesz użyć spryskiwacza i spryskać liście warzywa, dzięki temu odstraszysz szkodniki.

2# Czerstwy chleb

czerstwy chleb
źródło: canva

Żeby cieszyć się obfitymi zbiorami należy odpowiednio odżywić warzywa. Idealnie w tym celu sprawdzi się czerstwy chleb i bułka tarta.

Składniki:
– czerstwy chleb,
– bułka tarta w równych proporcjach do chleba,
– woda

Przygotowanie:

Napełnij wiaderko bułką tartą i zalej ją wodą. Na wierzch nałóż namoczony chleb, aby nie unosiła się na wodzie. Umieść wiadro w ciepłym miejscu i pozostaw na tydzień, aż zacznie fermentować. Powstały roztwór rozcieńcz wodą w stosunku 1:3 i podlewaj ogórki od momentu posadzenia.

3# Popiół

popiół drzewny
źródło: canva

Składniki:

– 1 słoik popiołu z drewna (1 l)
– 10 l wody

Przygotowanie:

Węgiel wsypujemy do naczynia z woda i odstawiamy na dobę. Po upływie tego czasu nabieramy po jednej filiżance mieszanki i podlewamy każdy krzak. Zwróćmy uwagę, żeby podlewać głównie korzenie.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl