Kategorie PoradyZwierzęta

7 skutecznych sposobów na pozbycie się mrówek z mieszkania

Bez względu na to czy mieszkasz w parterowym domku, czy na 5 piętrze w bloku mrówki znajda sposób na to, że wejść do środka. A jak już to zrobią, potrafią mocno uprzykrzyć życie. Czy są domowe sposoby, żeby raz na zawsze pozbyć się intruza z mieszkania? Tak i w tym artykule możesz je poznać.

1# Sok z cytryny

cytryna
źródło: canva

Świetnym sposobem na walkę z mrówkami jest sok z cytryny. Owady nie przepadają za zapachem tego owocu. Musisz jednak pamiętać, że ma on krótki czas działania, dlatego należy używać go często. Aby przygotować mieszankę należy wycisnąć sok z cytryny i rozcieńczyć go w szklance wody. Przelać preparat do butelki z atomizerem i spryskać miejsce w którym mrówki tworzą ścieżki.

2# Soda oczyszczona

soda oczyszczona
źródło: canva

Soda oczyszczona to bardzo wszechstronny produkt. Można użyć jej do czyszczenia trudnych zabrudzeń czy odkamieniania czajnika. Sprawdzi się również w walce z mrówkami. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną miejsca, w których mrówki pojawiają się najczęściej.

3# Cynamon

cynamon
źródło: canva

Jest to jeden z najlepszych naturalnych zwalczacz mrówek. Ponadto w mieszkaniu będzie bardzo ładnie pachnieć. Mrówki nie lubią zapachu cynamonu i uciekają z miejsc, w których tylko go wyczują. Można wysypać go na mały talerzyk i postawić w miejscu gdzie pojawiają się najczęściej, bądź rozsypać ścieżki tam gdzie tworzą je owady.

4# Skórka pomarańczy

skórka z pomarańczy
źródło: canva

Skórka z pomarańczy jest dla mrówek toksyczna. Aby zatem pozbyć się ich z mieszkania należy pociąć skórkę na mniejsze kawałki, bądź zetrzeć ją na tarce i rozsypać w mieszkaniu. Co ciekawe, mrówki zaniosą ją do gniazda i w ten sposób pozbędziemy się całego mrowiska.

6# Drożdże

drożdże
źródło: canva

Mrówki są szczególnie łase na drożdże, dlatego jest to skuteczny i szybki sposób na pozbycie się intruzów z mieszkania. Do sporządzenia mieszanki będziesz potrzebował 100 g suchych drożdży, 100 g cukru i około litra wody. Wszystkie składniki zmieszaj ze sobą i zalej wodą. Odstaw na około godzinę. Po upływie tego czasu przelej mikstura do mniejszych pojemników i postaw miejscu wędrówek mrówek.

7# Czarny pieprz

czarny pieprz
źródło: canva

Intensywny zapach pieprzu skutecznie odstrasza mrówki. Najlepiej wykorzystać do tego świeżo zmielony pieprz. Wymieszaj rozdrobnione ziarnka ze szklanką wody i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Tak jak w przypadku soku z cytryny spryskaj miejsca pojawiania się mrówek, powinno pomóc.

Źródła: www.homebook.pl