5 produktów, które pomogą Ci zwalczyć ból zęba. Prawdopodobnie masz je w domu
Kto doświadczył bólu zęba ten wie, jak nieznośny potrafi być. Ba, niektórzy nawet twierdzą, że jest to najgorszy ból, jakiego można doświadczyć. Ból, którego przyczyn może być wiele. Aby dokładnie ją zdiagnozować oczywiście należy udać się do stomatologa, który pomoże ulżyć w cierpieniu. Nie mniej jednak istnieją domowe sposoby, dzięki którym uda nam się zażegnać ból przynajmniej na jakiś czas. Zanim jednak przystąpisz do jakichkolwiek zabiegów, skonsultuj to z lekarzem (zwłaszcza, kiedy przyjmujesz leki).
W walce z bólem zęba powinna pomóc…
Kurkuma
Kurkuma zawiera kurkuminę, a więc składnik aktywny o właściwościach przeciwutleniających, przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Świetnie sprawdzi się więc w przypadku bólu zęba. Możesz napić się herbaty z kurkumy lub zetrzeć ją i dodać do posiłku.

Goździki
To chyba najpopularniejszy środek przeciwzapalny i uspokajający, który powszechnie znany jest z łagodzenia bólu zęba. Środek, którego w walce z bólem używali już nasi przodkowie – umieszczali jeden ząbek w zębie, aby znieczulić dany obszar. Goździki działają także przeciwbakteryjnie, dlatego świetnie nadają się również do zwalczania infekcji. Przeciwbólowe i przeciwbakteryjne właściwości goździków potwierdziły badania.
Imbir
Imbir, a dokładniej gingerol z imbiru, który ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, może łagodzić ból zęba. Świetnie sprawdzi się tutaj napar z imbiru lub też korzeń dodany do deserów, soków, koktajli czy nawet gulaszu.

Lód
Zimny kompres najszybciej złagodzi ból zęba spowodowany stanem zapalnym. W tym celu przyłóż lód do policzka w okolicy bolącego zęba na kilka minut. Ta metoda powinna przynieść Ci przynajmniej chwilową ulgę.
Słona woda
Nie masz powyższych produktów pod ręką, a ból nie daje Ci spokoju? Sięgnij po sól, a właściwie słoną wodę. Sól jest środkiem antyseptycznym i pomaga zmniejszyć stany zapalne. Rozcieńcz jedną łyżeczkę soli himalajskiej lub morskiej w jednej szklance wrzącej wody, pozwól jej ostygnąć, a następnie płucz nią buzię przez co najmniej 30 sekund.W razie konieczności powtarzaj co czynność co 15 minut.

Pamiętaj, że powyższe metody są jedynie środkami na szybkie złagodzenie bólu, a nie wyleczenie zęba. Jeśli więc ból ustąpi, nie zwlekaj i jak najszybciej umów się na wizytę do swojego dentysty, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może dopaść Cię ponownie.