Kategorie PsychologiaRozwójZdrowie

Sposób w jaki trzymasz dłonie, pokazuje, jakim jesteś typem osoby

To w jaki sposób układasz dłonie, mówi wiele o Twojej osobowości. Tak przynajmniej twierdzą eksperci od mowy ciała. Niezależnie od tego, czy się z nimi zgodzisz, jedno jest pewne – trochę racji mają. Skąd to wiem? Sprawdziłam na sobie. Teraz czas na Ciebie!

Poniższe wnioski są oparte na badaniach przeprowadzonych przez nagradzanego Nobla Rogera Wolcott Sperry. Jego badania wykazały, że mózg jest podzielony na dwie części – lewą i prawą – a zachowanie osoby może zależeć od tego, która część jest bardziej aktywna.

Sposób w jaki trzymasz dłonie, pokazuje, jakim jesteś typem osoby

LEWY KCIUK NA GÓRZE

Jeżeli to Twój styl trzymania dłoni, oznacza to, że jesteś osobą praktyczną i kimś, kto nie jest w gorącej wodzie kompany. Charakteryzuje Cię rozważanie zalet i wad i bardzo trudno Cię oszukać. Co więcej, jesteś w stanie szybko poznać kłamstwo u innych ludzi.

Dlatego też jesteś osobą cenioną w gronie przyjaciół i najbliższych, ponieważ często zasięgają u Ciebie porady. Ale to wszystko nie oznacza, że ​​jesteś poważną osobą . Przeciwnie, Twój dowcip może rozjaśnić nawet najbardziej ponure miejsca. Twoje dziwaczne poczucie humoru sprawia, że ​​przyciągasz ludzi na spotkania towarzyskie.

Jesteś także romantykiem, który dokładnie wie, jak radzić sobie z zalotami. Wiesz dokładnie, co powiedzieć i kiedy to powiedzieć.

OBA KCIUKI WYRÓWNANE

Diabeł tkwi w szczegółach i Ty doskonale o tym wiesz. Charakteryzuje Cię perfekcjonizm i jesteś osobą, która wymaga tak samo od siebie jak i od innych. Lubisz być przywódcą, ale i osobą, która daje dobry przykład. Ale to nie znaczy, że nie bierzesz pod uwagę potrzeb i okoliczności innych ludzi.

Jesteś również osobą, która stara się zrozumieć punkt widzenia innej osoby. Więc zanim podejmiesz decyzję, dokładnie pomyślisz o każdym człowieku. Co więcej Twoja szczerość i uczciwość mogą czasem rozbroić niektórych ludzi, ale są to te same cechy, które cieszą wielu innych.

Również w związkach cenisz szczerość i uczciwość i nigdy nie stronisz od mówienia co myślisz, ani nie powstrzymujesz swojej ukochanej od mówienia.

PRAWY KCIUK NA GÓRZE

Osoby, które nieświadomie trzymają prawy kciuk na górze i jednocześnie ściskają palce to osoby o wysokim ilorazie emocjonalnym. Jesteś perfekcyjny w wyczuwaniu uczuć drugiej osoby, nawet jeśli ta osoba próbuje je ukryć. To cecha, która powoduje, że ludzie się na Ciebie otwierają.

Ta umiejętność zapewnia również perspektywę, której inni nie widzą, pomagając myśleć nieszablonowo i umożliwiając podejmowanie właściwych decyzji. Chociaż podejmowanie decyzji po emocjonalnym rozważeniu wszystkich innych aspektów czasami wymaga czasu. Twoja zdolność rozumienia głębokich emocji i zapewnienia ciepła, przyciąga ludzi do Ciebie.

W związkach rozumiesz niewypowiedziane uczucia swojego partnera. Nigdy nie będziesz mieć problemów zaspokajających wszystkie ich potrzeby emocjonalne.

A teraz automatycznie zaplącz swoje dłonie i ustaw kciuki. Którą osobą jesteś?

Źródła: brightside.me
Fotografie: