×

Ekspertka pokazała na nagraniu, w jaki sposób nosić maseczkę, by ochrona była skuteczniejsza

Jeszcze dwa lata temu nikt nie powiedziałby, że niebawem przyjdzie nam żyć w czasach, kiedy to maseczki staną się nieodłącznym atrybutem ludzi na całym świecie. Tymczasem przez wielu ekspertów to właśnie noszenie maseczek jest uznawane za jedną z najskuteczniejszych metoda zapobiegania transmisji wirusa SARS-CoV-2. Nic więc dziwnego, że w wielu miejscach wszedł m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Nie o same noszenie maseczki powinno jednak chodzić, a o możliwie jak największą skuteczność tej formy ochrony.

W jaki sposób nosić maseczkę, by ochrona była możliwie jak najbardziej skuteczna? My już wiemy. Ekspertka zaprezentowała sposób noszenia maseczki, który sprawia, że ta wyjątkowo dobrze przylega do twarzy, przez co skuteczniej ochrania nasze drogi oddechowe przed wirusem.

<a href=Twitter">

Twitter

Jeden trik, który sprawia że maseczka będzie jeszcze bardziej skuteczna

Fińska lekarka Eira Roos za opublikowała w sieci nagranie, na którym pokazała, jak nosić maseczkę, by ta możliwie najskuteczniej chroniła nas i bliskich. Dzięki jej rozwiązaniu maseczka lepiej przylega do twarzy, a tym samym skuteczniej chroni przez wszelkimi zarazkami.

Jak więc należałoby nosić maseczkę? Zanim przejdziesz do zakładania maseczki, pamiętaj, aby dokładnie umyć dłonie i unikać dotykania wewnętrznej części maseczki.

Przechodząc już do samego zakładania maseczki, lekarka zachęca, by w pierwszej kolejności złożyć ją w pół. Następnie należy wykonać dwa supełki na obydwu gumkach (po każdej stronie). Kiedy rozłożymy maseczkę, na krawędziach należy zawinąć tak, by znalazły się pod spodem materiału. To wszystko!

Jeśli ten opis jest dla Ciebie niejasny, poniżej publikujemy nagranie, na którym lekarka prezentuje sposób zakładania maseczki.

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować