×

Egipski sposób na gorące noce. Prosta metoda pozwoli Ci zasnąć pomimo upalnych wieczorów

Ta nami pierwsze tygodnie lata, które w tym roku są wyjątkowo kapryśne. Nie mniej jednak temperatura powietrza coraz częściej waha się w okolicach 30 stopni Celsjusza. Problem pojawia się jednak wieczorem, kiedy jesteś zmęczona, chcesz zasnąć, ale nie możesz, bo pot podczas upalnej nocy dosłownie spływa Ci po czole. Z pomocą przychodzi egipski sposób.

Uroki upalnych nocy

Leżysz w łóżku, zalewa Cię pot i nie możesz zasnąć? Otwierasz okno, ale na niewiele się to zdaje? Nie masz klimatyzacji, bo np. jesteś alergikiem lub astmatykiem, dlatego jedyna rzecz, jaka Ci pozostaje, to zdjąć z siebie kołdrę, ale wciąż jest Ci gorąco? Z drugiej strony nawet jeśli masz zainstalowaną klimatyzację, warto pamiętać, że nie do końca działa ona na nas korzystnie – może powodować przeziębienia, wysuszać skórę i śluzówki. Jak więc radzić sobie podczas upalnych nocy?

<a href=Pexels">

Pexels

Egipski sposób na upalne noce

Chyba nikt nie radzi sobie z upalnymi nocami lepiej niż Egipcjanie, którzy doskonale wiedzą, co znaczą wysokie temperatury. Rzadko kiedy temperatura spada tam poniżej 20 stopni, a przeważnie termometry wskazują 39 czy nawet 45 stopni! Sposób stosowany przez Egipcjan jest prosty, skuteczny, darmowy, a co najważniejsze uniwersalny tak więc możliwy do zastosowania również w naszym kraju. Wszystko, czego potrzebujesz, to prześcieradło lub ręcznik kąpielowy – z pewnością masz jedną i drugą rzecz u siebie w domu. Możliwości są dwie.

<a href=Flickr">

Flickr

Zamocz ręcznik kąpielowy lub prześcieradło w zimnej wodzie i dobrze wykręć – materiał powinien być wilgotny, nie mokry. Wilgotny ręcznik lub prześcieradło wykorzystaj jako nakrycie, które zapewni Ci przyjemny chłód. Teraz już nie powinnaś mieć problemów z zaśnięciem.

Jeśli nie uśmiecha Ci się przykrywanie ciała wilgotnym prześcieradłem lub ręcznikiem, powieś wilgotne prześcieradło w otwartym oknie. W ten sposób ochłodzisz powietrze, które napływa do pomieszczenia z zewnątrz. To naprawdę działa!

A Ty jak radzisz sobie z upalnymi nocami? Próbowałeś metody Egipcjan?

Źródła: www.ofeminin.pl

Może Cię zainteresować