Kategorie Zdrowie

Borykasz się z przebarwieniami na skórze? Użyj soku z tego warzywa, a problem zniknie

Pojawiające się na skórze rąk, twarzy i pleców przebarwienia powodują, że skóra wygląda starzej i nieestetycznie. Plamy pigmentacyjne powstają pod wpływem promieniowania słonecznego oraz wieku. Dla wielu osób mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Jednak dzięki pewnemu warzywu możesz skutecznie pozbyć się przebarwień.

źródło: canva

Przebarwienie skórne mogą pojawić się w każdym wieku. Są różnych kształtów, rozmiarów i kolorów oraz występują w miejscach najbardziej wystawionych na promieniowanie słoneczne. To właśnie słońce w największym stopniu wpływa na pojawienie się plam pigmentacyjnych.

Nadmierna ekspozycja na słońce (zbyt intensywna lub zbyt długa ekspozycja) pociąga za sobą konsekwencję jak zbyt duża produkcja melaniny, co objawia się tworzeniem się przebarwień lub plam soczewicowatych (małych okrągłych i płaskich plam o rożnych rozmiarach).

Wiek również odgrywa tu dużą rolę. Z upływem lat i co za tym idzie ze starzeniem się komórek przebarwień pojawi się coraz więc.

Sok z cebuli na przebarwienia

źródło: canva

Cebula to warzywo, które ma zdecydowanie więcej zastosowań niż może nam się wydawać. Ze względu na zawartość wielu cennych substancji idealnie nadaje się do usuwania przebarwień skóry. Wszystko to dzięki siarce i witaminie C, które występują w cebuli w dużych ilościach. Sok z tego warzywa może pozytywnie wpłynąć na stan naszej skóry i zauważalnie zredukować przebarwienia.

Ponadto przeciwutleniacze znajdujące się w tym warzywie zwalczają wolne rodniki, zapobiegając ponownemu pojawieniu się zmiana skórnych. Aby wzmocnić działanie soku z cebuli można dodać do niego octu jabłkowego. Zawiera on alfa-hydroksykwasy, które usuwają martwe warstwy naskórka wraz z przebarwieniami.

Przepis na miksturę usuwającą przebarwienia

źródło: google

Składniki:

– 1 cebula,
– ½ szklanki octu jabłkowego,
– waciki kosmetyczne.

Sposób przygotowania i użycia:

Pokrój cebulę na mniejsze kawałki i wrzuć do blendera. Do naczynia dodaj pół szklanki octu jabłkowego i ponownie zmiksuj. Weź wacik kosmetyczny, zamocz go w miksturze i nałóż w miejsce przebarwień. Pozostaw go na 10-15 minut, zdejmij i przemyj letnią wodą. Powtarzaj ten zabieg codziennie przez około 2 do 4 tygodni lub do uzyskania pożądanych rezultatów.

Przed rozpoczęciem kuracji, wykonaj próbę uczuleniową na niewielkiej powierzchni skory. Jeżeli w ciągu 48 godzin nie pojawią się podrażnienia, możesz stosować miksturę również na większym obszarze.

Źródła: newsy.gotujmy.pl