Kategorie Dieta i odchudzanieDłonieMedycyna naturalnaNaturalne lekarstwaOdżywianieUrodaWłosyZdrowe zakupy

Masz suche i łamliwe paznokcie? Przygotuj mieszankę, która szybko poprawi ich kondycję

Łamliwe paznokcie czy problemy ze snem to problemy, z którymi zmaga się wiele osób na całym świecie. To zestawienie nie jest w tym przypadku przypadkowe, ponieważ zarówno za jedno, jak i drugie, odpowiadają nadnercza. Czy możemy im jakoś pomóc, a tym samym wpłynąć na jakość naszego snu i kondycję paznokci?

Nadnercza i ich funkcje

Nadnercza to parzysty gruczoł, który składa się z części korowej i rdzeniowej. Znajdują się w górnej części nerek i odpowiadają za wytwarzanie hormonów odpowiedzialnych za odporność, ciśnienie krwi,regulację poziomu glukozy, radzenie sobie ze stresem czy tempo metabolizmu. Zaliczamy do nich m.in. adrenalinę i sterydy. Zważywszy na funkcję, jakie pełnią w naszym organizmie nadnercza, śmiało można powiedzieć, że praktycznie każdy problem związany z prawidłowym funkcjonowaniem tego gruczołu może prowadzić do problemów zdrowotnych i wielu różnych dolegliwości. Główną przyczyną łamliwych paznokci i niskiej jakości snu jest nieprawidłowe funkcjonowanie właśnie tych gruczołów.

Sposób na łamliwe paznokcie
Imgur

Jak poprawić funkcjonowanie nadnerczy?

Popraw funkcjonowanie nadnerczy, a Twoje paznokcie będą w lepszej kondycji. Odbije się to także pozytywnie na jakości Twojego snu. Pytanie tylko, jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie proste w przygotowaniu danie, które wspomoże pracę gruczołów. Wszystko, czego potrzebujesz, to:

  • orzechy brazylijskie
  • liście pietruszki (suszone)
  • miód
  • mielony imbir
  • rodzynki
Masz suche i łamliwe paznokcie? Przygotuj mieszankę, która szybko poprawi ich kondycję
Imgur

Sposób przygotowania:

Włóż do blendera brazylijskie orzechu oraz suszone liście pietruszki i dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj do powstałej mieszanki rodzynki, miód i imbir. Wszystkie składniki ponownie wymieszaj do moment, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Gotowe!

Spożywaj dwie łyżki tak przygotowanej mieszanki dwa lub trzy razy w tygodniu na pusty żołądek (najlepiej rano przed śniadaniem). Już wkrótce zauważysz pierwsze efekty. Twoje nadnercza zostaną pobudzone do pracy, dzięki czemu wzmocnisz swoje paznokcie, poprawisz kondycję włosów, a także zaczniesz się lepiej wysypiać.

Źródła: zdroweporadniki.pl
Fotografie: imgur.com