Kategorie Wiadomości

Pacjenci szpitala kłócili się o TVN i TVP. Dyrekcja szpitala znalazła sposób na rozwiązanie sporu

W powiatowy szpitalu im. Jana Pawła II w Wadowicach wciąż między pacjentami toczyły się spory dotyczące stacji telewizyjnych TVP i TVN. Dyrekcja Szpitala postanowiła zastosować niecodzienne rozwiązanie tych konfliktów. Ograniczyła swoim pacjentom dostęp do odbiorników telewizyjnych i tym samym jak uważa rozwiązała problem.

Ciągłe spory pacjentów o TVP i TVN

Jak informuje „Gazeta Krakowska” telewizory w powiatowym szpitalu w Wadowicach nie „łapią” już sygnału niezbędnego do obioru stacji TVN i TVP. Jest to rozwiązanie dyrekcji szpitalnej na konflikty, które pojawiały się pomiędzy pacjentami odnośnie tego jaką stację należy się oglądać. Jak tłumaczy rzecznik szpitala taka decyzja została podjęta, aby zapewnić spokój i komfort pacjentów. Obecnie na odbiornikach telewizyjnych znajdujących się w salach, wyświetla się komunikat „nie zaktualizowano dekoderów telewizji naziemnej”. Dyrekcja szpitala celowo nie dostosowała telewizorów po zmianie, która nastąpiła kilka miesięcy temu, aby pacjenci nie mieli możliwości oglądania konkretnych stacji telewizyjnych.

Jestem dość wysokim mężczyzną, dlatego leżenie cały dzień w jednej pozycji jest niewygodne, a tak mogłem usiąść na krześle obok i pooglądać sobie moje ulubione kanały w telewizji. Tak było rok temu, gdy teraz znów trafiłem do szpitala, to wszystko się zmieniło – relacjonuje jeden z pacjentów

Pacjenci dobrze znają powód całej sytuacji. Personel również nie ukrywa czym była spowodowana taka decyzja.

Ciągłe spory o to, czy TVP, czy też TVN kłamie i jakie wiadomości należy oglądać a jakich nie, w rezultacie doprowadzały do tego, że pozostali chorzy nie mogli spokojnie się kurować – tłumaczy jedna z pielęgniarek tego szpitala

Jednocześnie dyrekcja zapewnia, że miała podstawne powody do tego, aby ograniczyć dostęp pacjentów do telewizji. Powodem decyzji było zapewnienie komfortu i spokoju pacjentów.

Przedstawicielka placówki informuję, że na telewizorach obecnie są dostępne niektóre z kanałów należące do telewizji publicznej. Dodała również, że szpital ma w planach całkowitą rezygnację z udostępnienia telewizji na swoich oddziałach.

Źródła: wiadomosci.onet.pl