Kategorie Zdrowie

Kobiety potrzebują więcej snu, niż mężczyźni! A wszystko dlatego, że ich mózg pracuje na większych obrotach

Okazuje się, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni ze względu na złożoność mózgu. Oto, co profesor Jim Hornie z Uniwersytetu Loughborough w Anglii miał do powiedzenia na temat tego odkrycia:

Dla kobiet zły sen jest ściśle związany z wysokim poziomem stresu, depresją i gniewem. U mężczyzn nie ma takiego powiązania.

Dlatego panowie, dajcie nam parę minut więcej każdego ranka…

spiace kobiety (1)

Kobiety powinny spać 8 godzin.

Według profesora mózg kobiety są bardziej złożony i właśnie z tego powodu potrzebuje więcej snu.

spiace kobiety (2)

Dlaczego kobiecy mózg jest bardziej skomplikowany?

Kobiecy mózg jest bardzo mocno eksploatowany w ciągu dnia. Płeć piękna robi kilka rzeczy w tym samym czasie, co świadczy o tym, że ich mózg jest po prostu wielozadaniowy. A im więcej czegoś się używa, tym potrzeba więcej czasu na jego regenerację. Dlatego też kobiety potrzebują więcej snu, aby następnego dnia móc znów pracować na pełnych obrotach.

spiace kobiety (3)

A co z mężczyznami, którzy też wieczorem są ogromnie zmęczeni?

Niektórzy mężczyźni wykonują absorbujące prace, w których muszą działać na najwyższych obrotach i przez to także potrzebują więcej snu od innych panów, ale wciąż nie muszą spać tyle, co kobiety.

Drogie panie! W końcu naukowcy potrafili w racjonalny sposób wytłumaczyć, dlaczego sen w naszym przypadku jest tak istotny. Zwycięstwo!