Kategorie Zdrowie

5 powodów przez które nie wyrzucisz pupila z łóżka. Zrozumiesz, że robi to dla Twojego zdrowia

Według badań istnieją 2 rodzaje właścicieli zwierząt domowych. Pierwsi uważają, że dzielenie łóżka z puszystym przyjacielem nie jest zdrowe i może zaburzyć jakość snu. Podczas gdy pozostałe 41% nie dba o uprzedzenia i ich pupil może spać spokojnie w ich łóżku. Kto w takim razie poprawnie myśli?

via GIPHY

Te 5 punktów poniżej rozwiewa wszelkie wątpliwości

#1 Spanie ze zwierzakiem w łóżku niweluje ból stawów

Dla osób z przewlekłym bólem zasypianie może to być dużym problem. Nic dziwnego, w końcu trudno się wyciszyć i zamknąć oczy. Jednak kanadyjskie badanie śpieszy z rozwiązaniem: posiadanie zwierzaka może rzeczywiście pomóc cierpiącym na przewlekły ból.

Właściciele zwierząt popierają ten pomysł: „Cierpię na ból stawów, a niektóre noce to dla mnie straszny, palący bólu… ale moje futrzane dzieci nigdy nie zawiodą, by odwrócić moją uwagę od cierpienia”

via GIPHY

#2 Zapewniają bezpieczeństwo – niektórzy ludzie wolą mieć swoje zwierzęta w łóżkach, ponieważ dzięki nim czują się bezpieczniej podczas długich nocy

Są pewni, że ich zwierzak je obudzi, jeśli pojawią się oznaki np. włamania. W trakcie tego badania potwierdzono to u 41% respondentów. Bezpieczeństwo jest jednym z uczuć, które pomagają zapomnieć o troskach i lepiej spać.

via GIPHY

#3 Zwierze w łóżku pomaga się zrelaksować

To samo badanie sugeruje, że zwierzęta sprawiają, że jesteśmy bardziej zrelaksowani. I bardzo trudno jest nie zgodzić się z tym wnioskiem. Żadne napięcie nie ma szans przy takiej ilości miłości.

via GIPHY

#4 Zwierzęta w łóżku pomagają nam zapomnieć o samotności

Istnieją również korzyści dla osób samotnych. Zauważają oni, że zwierzęta domowe zapewniają im wsparcie, którego potrzebują i pomagają zapomnieć im, że w ich życiu jeszcze nie ma relacji z innym człowiekiem. Bez wątpienia łatwiej jest zasnąć i dobrze spać, jeśli czujesz, że zawsze jest ktoś blisko Ciebie.

via GIPHY

#5 Zwierzęta pilnują naszego zegara biologicznego

Zwierzęta mają swoją własną rutynę, której się trzymają (w przeciwieństwie do ludzi). A istnieją mocne fakty, które sugerują, że ustalony czas przebudzenia jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia. Pomaga nam między innymi uniknąć bezsenności i zmniejsza poranną bezwładność. Tak więc, jeśli pozwolisz zwierzakom spać z Tobą, nie ma szans, że stracisz szansę na zdrowszy styl życia!

via GIPHY

Ostrzeżenie: upewnij się, że nie masz żadnych astmy, ponieważ wtedy nie możesz mieć zwierząt w domu!

Jeśli śpisz ze swoim zwierzakiem, udostępnij zdjęcie w komentarzach! Wierzę, że samo patrzenie na te zdjęcia daje nam dobre wibracje, a to jeszcze jedna korzyść dla naszego zdrowia!

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.giphy.com | Miniatura wpisu: Pinterest.com Pinterest.com