Kategorie Zdrowie

4 powody, dla których warto spać z poduszką między nogami. Wyjdzie Ci to na dobre

Czy wiesz, że przeciętny człowiek śpi średnio mając na łóżku 2,2 poduszki? A czy wiesz, że zaleca się, aby na osobę przypadało od 6 do 10 poduszek podczas nocnej regeneracji? Powszechnie uważa się, że jedyna poduszka, jakiej potrzebujemy to ta, na której podczas snu spoczywa nasza głowa. To jednak zdecydowanie za mało.

Spanie z poduszką między nogami może pomóc Twojemu organizmowi i ciału na wiele różnych sposobów. Oto 4 z nich…

Spanie z poduszką między nogami:

#1 Ma pozytywny wpływ na krążenie krwi

Umieszczenie poduszki między nogami i jednocześnie podniesienie jednej z nich sprzyja przepływowi krwi w organizmie. Odciążą żyły, przeciwdziała powstawaniu i bólowi żylaków, pomaga organom prawidłowo funkcjonować, a w konsekwencji także wzmacnia układ odpornościowy.

4 powody, dla których warto spać z poduszką między nogami. Wyjdzie Ci to na dobre
Pickpik

#2 Zapobiega chrapaniu

Spanie na lewym boku to jedna z najlepszym pozycji, jaką możesz wybrać, jeśli masz tendencję do chrapania. Jest jednak coś jeszcze, o czym musisz wiedzieć. Spanie na jednej stronie może wywierać nacisk na biodra i plecy. Aby temu zapobiec, wystarczy zwykle spać z poduszką między nogami.

Youtube

#3 Redukuje nacisk na kolana

Jeśli ból kolan nie pozwala Ci zasnąć, być może czas najwyższy, aby zacząć spać z poduszką pomiędzy nogami? Poduszka pomoże Ci się zrelaksować, a przede wszystkim złagodzić ból. Jeśli śpisz na plecach, umieść poduszkę (poduszki) pod kolanami. Jeśli śpisz na boku, włóż ją pomiędzy kolana. Powinno pomóc.

#4 Pomaga utrzymać prawidłowe ustawienie ciała

Nieprawidłowa pozycja podczas snu wyrządza więcej szkody naszemu ciału, niż nam się wydaje. Może powodować ból pleców, bioder, stawów. Spanie z poduszką między nogami zmniejsza nacisk na dolną część pleców i kręgosłup. W sytuacji, gdy śpisz na plecach, włożenie małej poduszki pod dolą część kręgosłupa może także pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy. Jeśli zwykła, prosta poduszka nie pomaga, dostępnych jest cała masa specjalistycznych poduszek, które pomogą Ci czerpać ze snu jak najwięcej. Nie bój się z nich korzystać. W końcu chodzi o Twoje zdrowie.

Amazon

Ile poduszek jest w Twojej sypialni? Ile z nich wykorzystujesz podczas snu? Jesteśmy bardzo ciekawi Twojej odpowiedzi!

Źródła: brightside.me
Fotografie: Pinterest