Kategorie UrodaWłosyZdrowie

7 powodów, dla których nie powinnaś kłaść się do łóżka z mokrymi włosami

Każdy ma inne nawyki dotyczące dbania o własną higienę. Jedni biorą prysznic rano, inni wieczorem, jeszcze inni rano i wieczorem. Jedni myją głowę każdego dnia tuż po przebudzeniu, inni robią to co drugi dzień, a kolejni przed położeniem się spać i to właśnie na nich chcielibyśmy się dzisiaj skupić.

Jeśli kładzie się spać z mokrymi włosami, popełniasz błąd, który może mieć wpływ nie tylko na Twój wygląd, ale również i przede wszystkim zdrowie.

Kładzenie się do łóżka z mokrymi włosami może powodować:

#1 Podrażnienia skóry głowy

Czy kiedykolwiek doświadczyłaś niepokojącego uczucia swędzenia i podrażnienia skóry głowy? Zwykle winimy za to nasz szampon, podczas gdy przyczyną takiego stanu rzeczy może być chodzenie do łóżka z mokrymi włosami. Spanie na wilgotnej poszewce może sprzyjać także powstawaniu łupieżu i rozwojowi bakterii, których wolałabyś uniknąć.

Brightside

#2 Zaburzenia pracy gruczołów łojowych i potowych

Zaburzenie pracy gruczołów łojowych i potowych prowadzi do szybszego przetłuszczania się włosów. Naturalnie więc w takiej sytuacji będziesz zmuszona do częstszego mycia włosów.

#3 Bóle głowy, przeziębienia, infekcje

Kładziesz się spać z mokrą głową? Szanse na to, że obudzisz się z bólem głowy, wzrastają. Niektórzy twierdzą, że spanie z mokrymi włosami obniża temperaturę ciała i powoduje wspomniany ból głowy, ponieważ ciało próbuje się ogrzać. W konsekwencji możesz w ten sposób doprowadzić do przeziębienia i innych infekcje.

7 powodów, dla których nie powinnaś kłaść się do łóżka z mokrymi włosami
Pexels

#4 Kręcenie się włosów

Wilgotne włosy powodują silniejsze tarcie o poszewkę poduszki co z kolei sprzyja kręceniu się włosów, które po przebudzeniu dosłownie „żyją własnym życiem”. Ujarzmienie ich w takiej sytuacji graniczy z cudem. Chcąc doprowadzić je do porządku używasz suszarki, prostownicy, lokówki i lakieru, co rzecz jasna odbija się na kondycji Twoich włosów. Chyba nie tego chcesz?

#5 Rozdwajanie końcówek

Jak często słyszysz od fryzjera, że musi przyciąć rozdwojone końcówki? Nawyk spania z mokrymi włosami jest jednym z powodów, dla których musisz tak często walczyć z rozdwojonymi końcówkami.

7 powodów, dla których nie powinnaś kłaść się do łóżka z mokrymi włosami
Pixabay

#6 Objętość włosów

Masz cienkie włosy, które nie grzeszą objętością? Spanie z mokrą głową jest szczególnie szkodliwe dla tego typu włosów, a co najważniejsze, z pewnością nie pomożesz w ten sposób ich objętości. Efekt będzie wręcz odwrotny.

#7 Kondycję skóry

Spanie z mokrymi włosami rzutuje nie tylko na kondycję skóry głowy, ale również na skórę. Wyobraź sobie sytuację, w które mokre włosy przez dłuższy czas są uciskane przez skórę twarzy. Połączenie mokrych włosów z panującą w sypialni temperaturą zapewniają idealne warunki do rozwoju bakterii mających wpływ na wygląd Twojej twarzy.

7 powodów, dla których nie powinnaś kłaść się do łóżka z mokrymi włosami
Pexels

Lepiej wysusz włosy przed pójściem spać

Jeśli nie masz wyjścia lub mimo wszystko chcesz myć włosy tuż przed pójściem spać, pamiętaj o tym, aby je podsuszyć (niech nie będą całkowicie mokre). Najlepiej zrób to za pomocą chłodnego powietrza i funkcjo jonizacji. Za wszelką cenę unikaj suszenia włosów poprzez energiczne pocieranie głowy ręcznikiem – zniszczysz i wyrwiesz w ten sposób kosmyki. Chłonny ręcznik, najlepiej w mikrofibry, należy w tym przypadku wykorzystywać jedynie do wyżymania nadmiaru wody lub ewentualnego, późniejszego zawinięcia włosów.

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.uihere.com