×

Spanie w skarpetkach może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, a także… życie seksualne

Może wydawać Ci się to dziwne, a być może nawet i głupie, ale spanie w skarpetach wydaje się być całkiem rozsądnym pomysłem. Podczas gdy dla niektórych to sposób na wiecznie zmarznięte stopy, okazuje się, że zalet takiego rozwiązania jest jednak więcej. Jeśli więc zaliczasz się do tego grona osób to świetnie się składa!

Dlaczego warto spać w skarpetach? Skarpety podczas snu:

#1 Pomagają Ci się lepiej wysypiać

To nie żart! Spanie w skarpetach gwarantuje lepszy sen, co wykazały badania. Wynika to z faktu, że skarpety ogrzewają stopy. Ciepłe stopy z kolei wysyłają do mózgu informację o obniżeniu temperatury ciała, co z kolei sygnalizuje, że to odpowiedni czas na sen. Więcej snu to z kolei lepsze samopoczucie, zdrowie i więcej energii, którą możesz pożytkować w ciągu dnia.

Fot. Pexels

Fot. Pexels

#2 Mogą zapobiegać chorobie Raynauda

Choroba Raynauda objawia się tym, że pod wpływem zimna lub emocji dochodzi do napadowego blednięcia palców rąk lub stóp, drętwienia ciała lub nagłego bólu i objawów przypominających skurcze. Stoi za tym zaburzony przepływ krwi, co może być spowodowane stresem lub niską temperaturą. Noszenie skarpet może pomóc w zapobieganiu atakom choroby Raynauda poprzez regulację temperatury ciała.

#3 Mogą zapobiegać uderzeniom gorąca

Uderzenia gorąca są najczęściej objawem zaburzeń równowagi hormonalnej w organizmie, który nie jest w stanie regulować temperatury ciała. Spanie w ciepłych skarpetach może temu zapobiec. Sprawdzą się one szczególnie u kobiet w okresie menopauzy.

#4 Mogą pomóc w walce z suchością stóp

Jeśli masz suche stopy lub popękane pięty, noszenie skarpet może pomóc Ci utrzymać je w odpowiednim stanie. Nałóż na stopy olejek lub balsam nawilżający przed pójściem spać i załóż na nie skarpety. Możesz użyć tej metody również na dłoniach – tak wiemy, dłonie w skarpetach to niecodzienne rozwiązanie. Nie mniej jednak skarpety skutecznie blokują wilgoć, przez co w połączeniu z olejkiem lub balsamem nawilżającym mogą pomóc w walce z suchą i popękaną skórą.

#5 Sprzyjają życiu seksualnemu

Eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie w Groningen wykazał, że 80% uprawiających stosunek w skarpetach skończyło zbliżenie orgazmem. W przypadku osób, które kochały się bez skarpet, orgazm osiągnęła jedynie co druga osoba. Jak to wytłumaczyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca znana. Badacze podejrzewają jednak, że stoją za tym rozszerzone w skutek ogrzanych stóp naczynia krwionośne, które transportowały więcej krwi. Odpowiednie ukrwienie narządów rodnych to natomiast klucz do spełnienia się w łóżku.

Zdarza Ci się spać w skarpetkach?

Źródła: brightside.me, cosmopoltan.co.uk
Fotografie: Fot. Pexels (miniatura wpisu), www.pickpik.com

Może Cię zainteresować