×

Spać w majtkach czy bez? Znana ginekolog nie pozostawia w tym temacie najmniejszych złudzeń

Gdybyśmy zapytali Was, kto śpi bez majtek, jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość NIE zaliczałaby się do tego grona. Czy słusznie? Temat spania w bieliźnie jakiś czas temu poruszyła znana ginekolog Nicole Sochacki-Wójcicka znana szerszemu gronu jako Mama Ginekolog. Lekarka we wpisie podzieliła się osobistym doświadczeniem spania bez majtek.

Spanie bez majtek. Czy zdaniem ekspertki to dobry pomysł?

Nicole Sochacki-Wójcicka uważa, że spanie bez majtek to świetny wybór i dziwi się kobietom, które nadal śpią w dolnej części bielizny.

<a href=Pxhere">

Pxhere

Mama Ginekolog nie ukrywa jednak, że nie zawsze tak myślała. Swój błąd zrozumiała dopiero na studiach. Przekonała się wówczas, że spanie w bieliźnie, a także z wkładkami higienicznymi, może być przyczyną infekcji stref intymnych, dlatego zachęca do zrezygnowania ze spania w majtkach. Jeśli natomiast nie lubimy spać nago, na noc najkorzystniej ubierać bawełnianą koszulę nocną lub luźną piżamę.

Błona śluzowa pochwy oraz gruczoły znajdujące się w pochwie, przedsionku pochwy oraz w okolicach szyjki macicy – produkują śluz. To normalne. Ten śluz pełni wiele funkcji – po pierwsze sam fakt, że wciąż się produkuje i «wypływa» – jest mechanizmem samooczyszczenia się pochwy. Poza tym, jeżeli nasze okolice intymne są dotykane (czy to w kontekście zbliżenia intymnego czy po prostu przez kawałek materiału tudzież wkładki higienicznej) to tego śluzu będzie produkowało się WIĘCEJ. Tak to po prostu działa. Więc, jeżeli nie macie na sobie majtek a tym bardziej wkładki – to tego prawidłowego śluzu produkuje się mniej – uzasadnia Nicole Sochacki-Wójcicka

<a href=Instagram">

Instagram

Lekarka w humorystyczny sposób uspokoiła również kobiety, które obawiają się, ze podczas nocy bez majtek „coś mogłoby wejść do środka”. Takie obawy wydają się być kompletnie nieuzasadnione.

Obiecuje wam, że żaden robak, pająk ani inny twór nie będzie miał motywacji żeby tam wejść. Nic fajnego tam dla niego nie ma. I pracując od 8 lat z kobietami jako lekarz, nie widziałam nic takiego w pochwie. Cokolwiek znajdziecie w pochwie musiało być tam włożone, oto czysta prawda

<a href=Flickr">

Flickr

Zalety spania bez majtek

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom spania bez majtek. Jak już zostało wspomniane, brak bielizny to mniejsza ilość śluzu, w którym mogłyby się namnażać grzyby i bakterie z pochwy, które z kolei mogłyby przemieszczać się między pochwą a odbytem. Spanie bez majtek dodatkowo przyspiesza metabolizm, a więc sprzyja utracie dodatkowych kilogramów. Jak podają źródła, spanie bez bielizny może również zmniejszać ryzyko depresji.
Co ciekawe, nawyk ten powinna praktykować nie tylko płeć żeńska, ale również i męska. Panowie powinni do snu ubierać luźne, piżamowe spodnie lub bokserki. Jądra mężczyzn nieprzypadkowo mieszczą się poza ciałem czyli w mosznie. Do prawidłowej produkcji nasienia jądra wymagana jest nieco niższa temperatura. Przegrzewanie jąder obcisłą bielizną pogarsza jakość plemników.

Źródła: Mama Ginekolog
Fotografie: pxhere.com

Może Cię zainteresować