×

5 schorzeń które wyleczysz stosując opatrunki solne. To prosta i tania metoda naszych dziadków

Jest to dawna metoda, która znalazła uznanie wśród wielu uzdrowicieli. Dzięki solnym opatrunkom udało się wyleczyć wiele schorzeń bez użycia silnych leków. Sprawdź czy mogą pomóc i Tobie.

źródło: canva

źródło: canva


Właściwe działanie opatrunków solnych uzależnione jest od odpowiedniego ich przygotowania i użycia. Do sporządzania opatrunku solnego będziesz potrzebował:

Składniki:
– 1 Litr przegotowanej lub destylowanej wody,
– sól kuchenną
– głębokie naczynie
– gazę lub miękką szmatkę

Przygotowanie:
Do naczynia wlać litr wody i wsypać sól kuchenna. Należy zadbać o to aby stężenie soli kuchennej w roztworze mieściło się w zakresie od 7,5 do 10%. Stosunek ten nie może być większy, gdyż mogłoby to zaszkodzić zdrowiu. Dokładnie wymieszać tak by sól całkowicie się rozpuściła. Następnie wziąć gazę lub miękką szmatkę i namoczyć ją w roztworze. Delikatnie wykręcić opatrunek i nałożyć go na umytą i wysuszoną skórę. Opatrunek powinien przylegać całkowicie do obszaru, który chcemy wyleczyć. Aby okład nie spadał należy zakleić taśmą rogi gazy. Nosić go przez 8 do 12 godzin po upływie tego czasu należy zdjąć opatrunek i spłukać to miejsce ciepłą wodą czas leczenia zależy od rodzaju choroby.

źródło: canva

źródło: canva

Na jakie schorzenia można stosować solny opatrunek?

1# Ropnie i owrzodzenia

źródło: canva

źródło: canva

Gdy pojawiły się u Ciebie bądź bliskiej osoby ropnie i owrzodzenia możesz zastosować solny opatrunek. W celu leczenia tego schorzenia należy założyć gazę na zmienione chorobowo miejsce na 2-3 godzin. Po upływie tego czasu ściągnąć opatrunek i przetrzeć skórę sterylnym materiałem. Zabieg stosować od 6 do 8 razy.

2# Zapalenie stawów i dna moczanowa

źródło: canva

źródło: canva

W przypadku tych chorób należy nałożyć gazę i owinąć ją szerokim bandażem. Pozostawić opatrunek na 8 godzin. Powtarzać zabieg codziennie przez 15 dni.

3# Choroby tarczycy

źródło: canva

źródło: canva

W przypadku pojawienia się wola tarczycy należy nałożyć na szyję bandaż na nasączony 10% roztworem soli fizjologicznej. Opatrunek najlepiej stosować na noc i trzymać go przez 8 godzin. Kuracja powinna trwać 3 tygodnie.

4# Przeziębienie lub grypa

źródło: canva

źródło: canva

Opatrunek z soli fizjologicznej bardzo dobrze sprawdza się przy przeziębieniu, bólu gardła, zapaleniu oskrzeli czy początkowych objawach grypy. W przypadku przeziębienia należy namoczyć gazę w roztworze soli i nałożyć go na szyję oraz czoło. Położyć się spać a rano ściągnąć opatrunek i przemyć miejsce ciepłą wodą. Objawy ustępują w ciągu 4 dni. Jeżeli mowa o grypie należy postępować tak samo jak w powyższym przypadku, jedynie nałożyć opatrunek również na plecy.

5# Siniaki i rany

źródło: canva

źródło: canva

Metoda ta sprawdza się idealnie w przypadku ran. Przygotowany wcześniej opatrunek należy nałożyć na zmienione chorobowo miejsce i owinąć bandażem. Pozostawić na około 9 do 10 godzin. Zabieg powtarzać przez 4 do 5 dni.

Opatrunki solne leczą również siniaki, krwiaki i oparzenia. Do zabiegu przystąpić jak w poprzednich przypadkach. Pierwsze efekty okładów pojawia się w ciągu 2-3 dni.

Ważne !!
Solne opatrunki mogą doprowadzić do zaburzenia równowagi solnej w organizmie. Nie powinny również korzystać z nich osoby cierpiące na migrenę i nadciśnienie. Jeżeli zaobserwujemy jakiekolwiek negatywne objawy należy zaprzestać stosowania tego typu leczenia.

Źródła: www.januszgotuje.pl

Może Cię zainteresować