Kategorie TwarzUrodaZdrowie

Maseczka z oleju kokosowego i sody zabije bakterie, pokona pryszcze i zmarszczki!

Zaufałyśmy produktom do pielęgnacji skóry. Widząc ich efekty, które są serwowane w reklamach, kupujemy je i stosujemy. Wydajemy na nie masę pieniędzy, bo wierzymy, że nam pomogą…

Jednak gdy przeczytasz skład produktu na etykiecie z tyłu opakowania, zaczniesz się zastanawiać, co właściwie nakładasz na swoją skórę. Co oznaczają te wszystkie terminy? Nawet jeśli zapytasz kogoś, kto się na tym zna, nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi…

Yüzdeki Sivilcelerden Kurtulmak İçin En Etkili Yöntemler

Kluczowym składnikiem wielu produktów są ftalany – główny składnik plastiku. Bywa, że nie jest on w ogóle wymieniany na etykiecie.

„Obawy, które koncentrują się wokół tej konkretnej substancji chemicznej powstały na podstawie serii testów i badań, które niedawno wykazały kilka znaczących problemów zdrowotnych” – mówi Sujatha Jahagirdar z Environment California.

Oprócz szkodliwych składników, wiele produktów jest wprowadzanych na rynek bez odpowiednich testów.

„Istnieją pewne enigmatyczne preparaty, które ze względów handlowych są ukrywane przed konsumentami” – mówi Elizabeth Sword, dyrektor Children’s Health Environmental Coalition. „W ten sposób konsument nie podejmuje w pełni świadomych decyzji.”

Jest jednak sposób na to, aby odizolować się od tych zagrożeń dla zdrowia i wyeliminować niedoskonałości skóry: tworzyć własne preparaty!

Olej kokosowy

Olej kokosowy ma antybakteryjne i nawilżające zdolności, które są idealne podczas mycia twarzy. Zabija bakterie, które tworzą pryszcze, nawilża skórę i sprawia, że jest gładka. Ma również działanie przeciwzapalne, które może łagodzić objawy egzemy, łuszczycy i innych chorób skórnych.

10 sposobów na kosmetyki z oleju kokosowego

Soda oczyszczona

Soda oczyszczone sprawia, że nasze wypieki ładnie rosną, ale jest również doskonałym eksfoliatorem do twarzy. Po kuracji sodą oczyszczoną Twoja skóra będzie bardzo miękka. Soda łagodzi także oparzenia słoneczne, dlatego demakijaż tą substancją jest dobrym wyborem dla tych, którzy łatwo im ulegają.

5 sposobów na sodę oczyszczoną

Prawdopodobnie wszystkie niezbędne składniki do powyższych kosmetyków masz już w swojej kuchni czy kosmetyczce. Po prostu nie zdawałaś sobie sprawy, jak korzystne mogą być dla Twojej skóry.

Zachęcam Cię do tworzenia własnych środków pielęgnacji twarzy, ponieważ wtedy najlepiej będziesz wiedzieć co nakładasz na swoje ciało oraz zaoszczędzisz masę pieniędzy.

Osobiście polecam uniwersalny środek do oczyszczania twarzy na bazie sody oczyszczonej i oleju kokosowego, który utrzymuje odpowiednie pH skóry i chroni ją przed trądzikiem.

Składniki:

  • łyżeczka sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki oleju kokosowego

Instrukcja

Wymieszaj ze sobą te 2 składniki aby uzyskać gładką pastę, po czym nałóż na twarz i trzymaj przez 5-6 minut. Przemyj letnią wodą i gotowe! Pamiętaj aby po tym zabiegu nie stosować kremu nawilżającego, ponieważ olej kokosowy jest naturalnym nawilżaczem!

Środek nakładaj 3 razy w tygodniu, a efekty zobaczysz już w przeciągu 30 dni!

Nie zapomnij podzielić się tym wpisem z przyjaciółkami!

Źródło i fotografie: healthyfoodhouse.com, ncbi.nlm.nih.gov