Kategorie StopyUroda

Śmierdzące stopy – przyczyny, preparaty i domowe sposoby

Śmierdzące stopy to powszechny problem wielu z nas. Jego wspólną przyczyną jest gromadzenie się potu, co stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii powodujących przykry zapach.

śmierdzące stopy przyczyny
pinterest.com
pinterest.com

10 prostych rozwiązań na przykry zapach stóp i ich przyczyny. Domowe sposoby na śmierdzące stopy:

1. Śmierdzące stopy – Słone kąpiele

Dlaczego śmierdzą mi stopy? Głównym źródłem nieprzyjemnego zapachu stóp są bakterie, które żyją na twojej skórze i pod paznokciami u nóg.

Aby wyeliminować bakterie, spróbuj zastosować słoną kąpiel. Sól pomaga usunąć wilgoć ze skóry i zabija bakterie. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, dodaj do kąpieli ocet. Mieszanina powinna zawierać jedną szklankę soli, a także wodę i ocet w proporcji 2:1.

instagram.com

2. Odpowiedni wybór skarpet

Niektóre tkaniny sprawiają, że Twoje stopy będą się pocić, a zatem będą pachnieć jeszcze gorzej. Jeśli jednak postawisz na bawełniane skarpetki, to stopy zaczną oddychać i zmniejszysz przykry zapach oraz potliwość. 

instagram.com

3. Upudruj swoje buty!

Aby chronić buty przed tym nieprzyjemnym zapachem, możesz kupić spray do dezynfekcji lub użyć specjalnego proszku do butów. Jeśli jednak pragniesz zaoszczędzić, po prostu rozprowadź we wnętrzu obuwia odrobinę mąki kukurydzianej. Wchłonie ona wilgoć, która jest źródłem najbardziej nieprzyjemnych zapachów.

Najlepsze preparaty na śmierdzące stopy? Innymi tanimi rozwiązaniami są proszek dla niemowląt i talk.

instagram.com

4. Śmierdzące stopy – Zmień dietę

Dieta na duży wpływ na zapach ciała, w tym stóp. Kilka popularnych potraw może przyczyniać się do ich nieprzyjemnego zapachu. Spróbuj wyeliminować z diety kawę, czerwone mięso, cebulę, czosnek, kalafior i alkohol, ale również bardzo intensywne przyprawy takie jak curry.

instagram.com

5. Olej cedrowy na śmierdzące stopy

Oprócz tego, że jest aromatyczny, olej z drzewa cedrowego ma właściwości przeciwgrzybiczne i antyseptyczne. Możesz stworzyć własną mieszankę olejku do masażu:

  • 5 kropli oleju cedrowego
  • 1 łyżka oleju kokosowego

Delikatnie wmasuj go w stopy przed snem. Można również założyć bawełniane skarpetki po zastosowaniu olejku.

6. Zwalcz nadmierną potliwość

Jak już wspominaliśmy, główną przyczyną rozprzestrzeniania się bakterii powodujących przykry zapach jest pocenie się. Jeśli myślisz, że cierpisz z powodu nadmiernej potliwości, domowe środki lecznicze mogą okazać się niewystarczające.

7. Śmierdzące stopy – Peeling cukrowy

Peeling cukrowy jest powszechnie stosowany w pielęgnacji ust i ciała, ale można go stosować również do stóp. Przy jego użyciu złuszczysz warstwę martwej skóry. Używaj peelingu około 3 razy w tygodniu.

instagram.com

8. Mydła zwalczające bakterie

Możesz kupić przeciwgrzybicze lub antybakteryjne mydła zamiast żelu pod prysznic, który stosujesz na resztę ciała.

9. Śmierdzące stopy – Klapki na siłownie i na basen

Zainwestuj w parę klapek na siłownię oraz basen. Ograniczą one ryzyko kontaktu z bakteriami i grzybami powodującymi przykry zapach stóp.

10. Cebula w skarpetkach

Włóż do skarpetki kilka kawałków cebuli, które pozostawisz przez noc. Zabije ona bakterie i wzmocni układ odpornościowy.

Fotografie: www.Instagram.com, www.Pinterest.com | Miniatura wpisu: pinterest.com pinterest.com