Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

4 znaki, że Twoje ciało wytwarza nadmiar śluzu. Lepiej szybko mu zapobiegaj!

Każdy posiada… śluz, a według badań jest on bardzo ważny dla naszego organizmu, ponieważ działa jak bariera dla cząstek i zawiera enzymy i białka, które pomagają pozbyć się złych substancji z powietrza.

Poznaj oznaki zbyt dużej ilości śluzu i sposoby leczenia tego problemu

Nasze ciała wytwarzają śluz przez cały czas, a jeśli poczujesz uczucie dyskomfortu, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że śluz zmienił swoją konsystencję. Może stać się grubszy i bardziej sztywny i może zacząć wywoływać efekt masowy. Przyczyną tego mogą być alergie, podrażnienie nosa, gardła lub płuc; palenie tytoniu lub warunki trawienia.

Zwykle ludzie z alergiami mają ten problem. Alergie powodują, że organizm produkuje histaminę, co powoduje swędzenie i kichanie

Śluz jest częścią naturalnej funkcji odpornościowej płuc, ale należy zwrócić na to uwagę, ponieważ nadmierne wydzielanie i przewlekły kaszel są oznakami przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Na pierwszy rzut oka problem ten może wydawać się nieszkodliwy, ale gdy zatoki są zablokowane, powoduje to ogromny dyskomfort i… ból

Skąd możesz wiedzieć, czy możesz mieć nadmierny śluz? Istnieją pewne oznaki i objawy charakterystyczne dla tej choroby.

#1 Katar

#2 Ból gardła

#3 Kaszel

#4 Zatokowy ból głowy

#5 Zatkanie nosa

#6 Kichanie

Wyświetl ten post na Instagramie.

Taka nasza mini apteka ?? drugie tyle schowane w szafce… nie pytajcie ile zostawiłam pieniędzy w ciągu miesiąca w aptece ??? Filip chory od ponad miesiąca! Dostawał tylko syropki i było tylko gorzej aż pojawiła się gorączka, to w końcu dostał antybiotyk i powoli jest lepiej ? już nie powiem jak biedny kaszle od kilku tygodni! Nie wiem czy ma jeszcze płuca ? ale wg lekarzy: syrop dobry na wszystko ?… natomiast mnie po tygodniu pracy tak chwyciło, że trzyma już kilka dni i zero poprawy ? a najlepsze w tym wszystkim jest to, że ostatnio chora byłam jakieś trzy lata temu ? #chorujemy#choroba#lekarstwa#leki#lokowanieproduktu#przeziębienie#grypa#chrypka#kaszel#apteka#aptekawdomu#zestaw#zestawlekarstw#powolidoprzodu#ill#cold#chemist#illness#disease#itsgonnabebetter ✊

Post udostępniony przez Marcelina (@s.marcelina)

Możesz pomóc sobie poprzez żywność, którą jesz, poprzez ogólne nawyki i wprowadzając zmiany w swoim stylu życia

Te środki i sposoby są dobre nie tylko w celu zmniejszenia problemu, lecz także w celu utrzymania zdrowia w ogóle:

#1 Pij dużo płynów – im więcej pijesz, tym więcej pozostaje śluzu

Jest to bardzo ważne dla osób z alergiami. Pij więcej wody, ale nie soków ani lemoniady. Pomoże to pozbyć się śluzu i ogólnie oczyścić organizm.

#2 Dbaj o powietrze w pomieszczeniu w którym przebywasz – ta zasada jest zgodna z pierwszą

Suche powietrze drażni nos i powoduje, że jest ciekły. Czy zauważyłeś, że ludzie z alergiami zaczynają kichać, jeśli powietrze nie jest wystarczająco wilgotne? Zainwestuj w nawilżacz powietrza. Możesz również dodać kilka olejków eterycznych do nawilżacza dla uzyskania dobrego aromatu lub lepszych rezultatów.

#3 Płucz gardło słoną wodą – dzięki temu Twoje gardło będzie mniej podrażnione

Połóż 1 łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody i płucz ją kilka razy dziennie.

#4 Wysmarkaj nos i nie połykaj śluzu

Wykonując tę ​​procedurę, możesz pomóc sobie z lepszą higieną jamy ustnej, a co za tym idzie, zapobiegać problemom z zębami.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: