×

Skuteczny sposób na odżywienie roślin doniczkowych. Wystarczy jeden składnik!

Kto nie marzy o pięknych kwiatach doniczkowych zdobiących domowe parapety? Jest na to sprawdzona metoda. Możesz odżywić swoje rośliny i sprawić, że będą pięknie kwitły. Efekty zauważysz już po kilku użyciach.

Do sporządzenia kwiatowego nawozu będzie Ci potrzebny tylko jeden składnik, a jest nim banan. Dokładniej chodzi nam o skórkę tego owocu. Można wykorzystać ją jako baza odżywcza do roślin. Skórka banana zawierają bowiem ogromną ilość potasu oraz magnezu, jak również wiele innych cennych składników. Wykorzystaj ją na dwa sposoby i wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada.

źródło: canva

źródło: canva

1 sposób na wykorzystanie skórki od banana

Skórkę od banana pozostaw do wyschnięcia, to bardzo istotne. Następnie rozdrobnij ją na mniejsze kawałki i zakop w ziemi blisko korzeni.

2 metoda wykorzystanie skórki od banana

Do przygotowania nawozu będziesz potrzebować:

– 3 świeże skórki z banana
– 1 litr wody

Skórki wsadź do naczynia i zalej wodą. Ostaw na 24h i po upływie tego czasu podje kwiatki powstałym płynem. Nawóz ten sprawdzi się do orchidei, storczyków i wielu innych roślin doniczkowych. Kwiaty najlepiej podlewać tym płynem w sezonie wiosenno-letni.

<h2? Inne zastosowania skórki od banana

1# Nadaj połysk liściom

źródło: canva

źródło: canva

Jeżeli chcesz pozbyć się kurzu i brudy ze swoich roślin, a dodatkowo dodać ich liściom połysku wypoleruj je wewnętrzną częścią skórki.

2# Wybiel nią zęby

źródło: canva

źródło: canva

Wystarczy, że przez 2 tygodnie będziesz nacierać wewnętrzną częścią skórki zęby, a staną się nieskazitelnie białe. Związki zawarte w skórce usuwają osad nazębny, wzmacniają dziąsła oraz szkliwo.

3# Wypoleruj buty

źródło: canva

źródło: canva

Nie musisz stosować chemicznych specyfików. Potrzyj skórką skórzane buty, a następnie wypoleruj je szmatką. Buty będą wyglądać jak nowe.

4# Wyczyść srebrną biżuterię

źródło: canva

źródło: canva

Kwasy zawarte w skórce banan rozprawią się z brudem, który osadził się na srebrnej biżuterii. Postępuj dokładnie jak w punkcie powyżej i ciesz się blaskiem srebra.

5# Pozbądź się brodawek

źródło: canva

źródło: canva

Zanim położysz się spać, kawałek skórki od banana przyłóż w miejsce brodawki i zaklej plastrem. Pozostaw na całą noc, a rano przemyj to miejsce letnią wodą. Aby zobaczyć efekt powtarzaj tę czynność przez tydzień.

6# Zniweluj swędzenie po ugryzieniu owadów

źródło: canva

źródło: canva

Ugryzł Cię komar lub osa? Skórka z banana zneutralizuje substancje powodujące swędzenie, a Ty po chwili poczujesz ulgę i przestaniesz się drapać.

7# Odżyw cerę

źródło: canva

źródło: canva

W tym celu raz dziennie potrzyj wewnętrzną stroną skórki twarz i pozostaw na kilka minut. Zmyj resztki miąższu z twarzy i nałóż nawilżający krem. Ten zabieg działa odżywczo na skórę oraz usuwa martwy naskórek.

Źródła: www.ciotkagotuje.pl

Może Cię zainteresować