×

4 powody, dla których nie powinieneś zakładać nogi na nogę podczas siedzenia. To nie błahostki!

Krzyżowanie nóg czasem wychodzi tak naturalnie podczas siedzenia, że nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, że coś takiego robimy. To się po prostu dzieje automatycznie. Tak pozycja wygląda bardzo kobieco i sexy i wiąże się z wyobrażeniem kobiety silnej i pewnej siebie.

Niestety niewiele osób wie, że taki sposób układania nóg może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i ciała.

Kobieta, która siedzi w ten sposób jest uosobieniem seksapilu, ale niestety taka osoba może sobie poważnie zaszkodzić…

skrzyzowane nogi a zdrowie (1)

1. Siedzenie w ten sposób przez kilka godzin może doprowadzić do uszkodzenia nerwu strzałkowego, niedowładu a nawet porażenia.

2. W 2010 roku różne badania wykazały, że kiedy siedzisz przez długi czas ze skrzyżowanymi nogami ciśnienie krwi w organizmie wzrasta.

Nawet jeśli nie masz żadnych problemów z ciśnieniem krwi, unikając takiej pozycji pomagasz sobie i hamujesz wszelkie zaburzenia układu krążenia.

skrzyzowane nogi a zdrowie (2)

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że kiedy nanosisz jedno kolano na drugie, krew szybko zostaje wysyłana do klatki piersiowej, w wyniku czego większa ilość krwi pompowana jest do serca, co z kolei zwiększa ciśnienie krwi. Innym możliwym wytłumaczeniem jest to, że ciśnienie krwi wzrasta, ponieważ ćwiczenia izometryczne mięśni nóg (ćwiczenia, gdy twoje stawy nie poruszają się, a mięśnie nie zmieniają długości) zwiększa odporność na przepływ krwi.

3. Pozycja ta może również prowadzić do zachwiania równowagi w obrębie miednicy.

4. Jakby tego wszystkiego było mało z całą pewnością w takiej pozycji narażasz się jeszcze na pojawianie się na nogach 'pajączków’.

Chociaż największym czynnikiem przyczyniającym się do żylaków są Twoje geny, częste krzyżowanie nóg może prowadzić do zapalenia żył. Istnieją małe zawory w naczyniach krwionośnych, które zapobiegają przepływowi krwi w złym kierunku. Gdy twoje nogi są skrzyżowane, utrudniasz sobie przepływ krwi. Może to spowodować gromadzenie się krwi w nogach, co prowadzi do pęcznienia żył.

skrzyzowane nogi a zdrowie (3)

Miejmy nadzieję, że następnym razem zastanowisz się kilka razy zanim położysz nogę na nogę!

Może Cię zainteresować