×

Dlaczego skrzydłokwiat warto mieć w swoim domu? Podpowiadamy jak o niego dbać by pięknie kwitł

Są rośliny, które zdecydowanie warto mieć w swoim domu. Nie tylko uzupełniają wystrój lecz mają istotne funkcje, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Taką właśnie rośliną jest skrzydłokwiat. Jego uprawa jest prosta i przyniesie Ci wiele korzystacie.

Skrzydłokwiat pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Jego głównym atrybutem są długie, ciemnozielone liście o pięknie błyszczącej powierzchni. W okresie kwitnienia wypuszcza białe kwity o kształcie przypominającym skrzydła. Jeżeli zapewnisz mu odpowiednie warunki może kwitnąć cały rok. Skrzydłokwiat wspaniale ozdabia wnętrza, a dodatkowo jest rośliną niewymagającą, łatwą w uprawie oraz odporną na choroby i szkodniki.

Najlepszą temperaturą do warunkami skrzydłokwiatu będzie zakres od 18 do 25 stopni, gdy będzie niższa kwiat może przestać się rozwijać. Kwiat ten nie lubi bezpośredniego światła słonecznego, o wiele lepiej radzi sobie w cieniu i półcieniu. Jednak należy pamiętać, że długotrwały brak światła może negatywnie wpłynąć na kolor i wielkość liści. Skrzydłokwiat najlepiej ustawić przy oknie wychodzącym na wschód.

Jak skrzydłokwiat wpływa na nasze samopoczucie

źródło: canva

źródło: canva

Po pierwsze jak każda zielona roślina, ma działanie uspokajające. Jeżeli więc posiadasz je w miejscu pracy, warto od czasu do czasu zrobić sobie przerwę i popatrzeć na ten kwiat. Ta czynność odpręży twoje oczy i umysł.

Drugim powodem dla którego warto mieć skrzydłokwiat, jest jego zdolność oczyszczania powietrza. Można powiedzieć, że działa jak odkurzacz, pochłaniający z otoczenia różnego rodzaju zanieczyszczenia. W pobliżu urządzeń elektrycznych tj. komputer, laptop czy telewizor, zniweluje negatywne oddziaływanie pola elektromagnetycznego.

Wierzenia na temat skrzydłokwiatu

źródło: canva

źródło: canva

W dawnych czasach wierzono, że gdy samotna kobieta zacznie uprawiać skrzydłokwiat, wkrótce odnajdzie bratnią duszę. Zakłada się również, że roślina ta poprawia energię panującą w domu i zapewnia dobre samopoczucie właścicielom. Kiedy natomiast w rodzinie dochodzi do częstych kłótni, kwiat przestaje kwitnąć i może nawet całkowicie uschnąć. Co więcej wierzono także, że gdy roślina rozkwita, jego właścicielka niedługo urodzi dziecko.

Bez względu na to czy wierzysz w te założenia, warto mieć w domu skrzydłokwiat, chociażby ze względu na jego działanie oczyszczające.

Źródła: zdrowienapoziomie.pl

Może Cię zainteresować