Kategorie CiałoUroda

8 złych przyzwyczajeń w pielęgnacji skóry, które przyspieszają jej starzenie się

Skóra, pielęgnacja – Piękna, lśniąca skora to zdecydowanie atut każdej kobiety. Dlatego wydajemy krocie na balsami i kremy, by utrzymać ją w jak najlepszej kondycji, ale czy słusznie?

Czasami wydaje się, że aby Twoja skóra była gładka i miękka, a jej blask ponownie zabłysnął, potrzebujesz szalonej ilości pieniędzy i skomplikowanych procedur. Jednak dobrą wiadomością jest to, że nie jest to do końca prawda..

#1 Skóra, pielęgnacja – Zbyt często używasz peelingów do twarzy

Zamiast peelingów, które mogą uszkodzić górną warstwę naskórka, należy używać produktów zawierających kwas, które mogą pomóc usunąć zanieczyszczeń z porów. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy – koniecznie skonsultuj się z dermatologiem.

#2 Używasz kremu przeciwzmarszczkowego i uważasz, że to wystarczy

Niestety, jedynym sposobem na całkowite pozbycie się zmarszczek jest wizyta u chirurga plastycznego. Aby jak najdłużej opóźnić pojawienie się zmarszczek, należy regularnie nawilżać skórę zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz! Pamiętaj o prawidłowym nawadnianiu się.

#3 Skóra, pielęgnacja – Po umyciu twarzy wysusz ją ręcznikiem

Nie suszyć twarzy, pocierając ją ręcznikiem, ponieważ może to uszkodzić skórę. Delikatnie dotknij twarzy ręcznikiem, a następnie pozwól jej wyschnąć. Użyj tylko specjalnego ręcznika do twarzy.

#4 Śpisz z rozpuszczonymi włosami

Włosy mają dużo brudu i tłuszczu, które mogą uszkodzić skórę na twarzy, dlatego delikatnie je związuj, gdy będziesz kładła się do łóżka.

#5 Skóra, pielęgnacja – Nie zwracasz uwagi na poduszkę i poszewkę

Powinieneś regularnie usuwać martwe komórki skóry, kurz i roztocza, dlatego pamiętaj, by ją wietrzyć i często zmieniać.

#6 Ignorujesz gliniane maski

Biała glina jest uniwersalna i nadaje się do każdego rodzaju skóry. Sprawia, że ​​skóra wygląda znacznie lepiej, ponieważ oczyszcza pory z zanieczyszczeń.

#7 Skóra, pielęgnacja – Nie jesz wystarczająco dużo owoców i warzyw

Te produkty mogą nadać skórze piękną opaleniznę dzięki ich wyjątkowym cechom:

  1. Brokuły – Zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie skóry po słońcu
  2. Pomidory i morele – Chronią przed szkodliwymi promieniami UV i dają lekką opaleniznę
  3. Marchewki i brzoskwinie – regularne ich spożywanie ich może zastąpić opalanie

#8 Ukrywasz problemy zamiast je rozwiązywać

Jeśli często musisz używać korektorów, prawdopodobnie będziesz musiał udać się do lekarza, który pomoże Ci rozwiązać problemy ze skórą. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest zainwestować w dobrze dobraną pielęgnacje i higienę niż kosmetyki kolorowe.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: freepik.com