Kategorie PoradyUrodaWłosyZdrowie

Prosty trik ze skarpetką podbija TikToka. Prawdziwy hit na piękne włosy!

Włosy codziennie narażone są na negatywne działanie czynników środowiskowych takich jak zanieczyszczone powietrze czy promieniowanie słoneczne. Ponadto często sami dokładamy cegiełkę do ich złej kondycji. Częste farbowanie i nieodpowiednia pielęgnacja niekorzystnie wpływają na stan oraz wygląd włosów. Można temu jednak zaradzić.

Dlaczego nasze włosy tak łatwo się niszczą?

źródło: canva

Czy zastanawiałeś się kiedyś czym tak właściwie jest włos? Jest to zrogowaciały wytwór naskórka, którego „żywotność” określa się na 3-4 lata. Mimo, że jego większa część jest martwa to spełnia ważne funkcje takie jak chociażby regulacje temperatury czy ochronę przed urazami. Ponadto ciężko nie zgodzić się z tym, że dodają nam uroku. Jednak, aby tak było trzeba o nie właściwie dbać.

Częste farbowanie, prostowanie, kręcenie i inne zabiegi mogą powodować, że struktura włosa zostaje uszkodzona. Niewłaściwa dieta i nieodpowiednie kosmetyki również przyczyniają się do tego, że nasza fryzura odbiega od ideału.

źródło: canva

W drogeriach i salonach kosmetycznych dostępnych jest wiele kosmetyków i zabiegów mających na celu przywrócenie blasku naszym włosom. Jednak zanim wydamy fortunę u fryzjera, warto wypróbować domowe, sprawdzone i o wiele tańsze metody.

Hair slugging – prosty trik z TikToka

Na czym to polega? Już tłumaczymy. Hair slugging to proces polegający na wazelinowaniu. Przyczynia się do utrzymania nawilżenia i wprowadzeniu składników odżywczych w głąb skóry lub włosa. Można wykonać go samodzielnie w domu z wykorzystaniem ulubionego olejku. Wystarczy wetrzeć od połowy długości włosów kilka kropel olejku np. kokosowego, argonowego czy migdałowego i dokładnie wczesać produkt w pasma. Następnie nałożyć na naolejowane włosy założyć skarpetkę i spiąć ją gumką. Pozostawić na noc, a rano umyć włosy jak zazwyczaj.

Zabieg odżywi Twoje włosy i sprawi, że będą wyglądały o wiele lepiej. Skarpetka zabezpieczy pościel przed zabrudzeniem i zadba o to by olejek został na włosach.

Ten trik stał się hitem TikToka

@moniquemrapier Say goodbye to split ends 👏🏼 the BEST thing ever 🥺 Comment any questions! #hair #hairtok #hairtransformation #hairdamage #hairtips #hairslugging ♬ Jiggle Jiggle – Duke & Jones & Louis Theroux
Źródła: kobieta.gazeta.pl