×

Wymieszała cytrynę z olejem kokosowym i nałożyła na włosy. To naturalna metoda na siwiznę!

Przychodzą nieoczekiwanie, a co najgorsze – w momencie, gdy nigdy nie jest się na nie gotowym. SIWE WŁOSY. Dla niektórych to ewidentny znak tego, że czas nieubłaganie upływa i właśnie na tej grupie skupimy się dziś najbardziej. Nie będziesz musiała więcej używać chemicznych produktów, które tylko podrażniają delikatną skórę głowy.

Skąd biorą się siwe włosy?

Mogą być wywołane przez różne czynniki: zaburzenia hormonalne, palenie, stres, przewlekłe przeziębienia, zapalenie zatok, zaburzenia tarczycy, niedożywienie czy chemioterapię. Najpierw oczywiście powinno poznać się przyczynę zmiany koloru włosów, jeśli następuje to za szybko i nie jest związane z naturalnym starzeniem się organizmu.

Naturalna metoda na siwe włosy!

Składniki:

  • 50 ml organicznego oleju kokosowego (lub tyle, aby można było pokryć włosy)
  • 3 łyżeczki świeżo wyciskanego soku z cytryny

Do dzieła!

Wymieszaj składniki razem w misce, aby uzyskać jednolitą pastę. Następnie wmasuj ją w skórę głowy i włosy – DOKŁADNIE. Po upływie godziny zmyj mieszankę z głowy łagodnym szamponem. Powtarzaj ten proces raz lub dwa razy w tygodniu.

Olej kokosowy pomaga poprawić kondycję włosów, skóry głowy, działa na porost, wzmacnia i przede wszystkim zmienia odcień szarości. Pomaga również walczyć z łupieżem.

W soku z cytryny jest witamina B i C, które odżywiają włosy i zapobiegają przedwczesnemu pojawianiu się siwych włosów.

Warto spróbować zanim sięgnie się po chemiczne produkty, prawda?

Może Cię zainteresować