×

Cudowny lek, który ma pozwolić ludziom żyć 200 lat. Czy to możliwe?

Długowieczność to kwestia, która od lat zakrząta głowy wielu naukowców. Powstało już sporo specyfików, diet i leków, które mają przedłużyć nasze życie. Brytyjski biolog jest właśnie w trakcie tworzenia nowego serum, dzięki któremu ludzie mogliby dożyć nawet 200 lat.

Czym jest serum młodości?

źródło: canva

źródło: canva

Pewien brytyjski biolog dr Andrew Steele jest przekonany, że wynalazł serum długowieczności. Od dłuższego czasu prowadzi badania z wykorzystaniem senolityków. Związki te odpowiedzialne są za selektywne usuwanie starzejących się komórek. Dzięki specyfikowi z wykorzystaniem tych substancji, człowiek w zamyśle biologia, miałby starzeć się zdecydowanie wolniej. Ponadto lek ma również za zadanie pobudzać komórki do podziału i tym samym wspierać regenerację uszkodzonych tkanek.

Jeżeli serum faktycznie usuwałoby niewydolne komórki, a w ich miejscu powstawałyby nowe, lek miałby naprawdę duży potencjał. Teoretycznie spowolniłoby to starzenie organizmu, a w konsekwencji wydłużyło życie.

źródło: canva

źródło: canva

Badania wciąż trwają i obecnie nie ma możliwości zakupu magicznego specyfiku młodości, ale to nie powód do zmartwień, gdyż…

Możemy wydłużyć życie w inny sposób – dieta długowieczności

W teorii człowiek jest w stanie żyć 150 lat. Jednak byłoby to możliwe jedynie w warunkach laboratoryjnych, gdzie byłby odseparowany od niebezpiecznych czynników środowiska. W obecnych czasach nasze organizmy narażone są na wiele szkodliwych bodźców – zanieczyszczona żywność, woda, powietrze, gleba, zmiany klimatu. To wszystko wpływa na jakość i stan naszego życia.

Jednak jest sposób na to, aby przeciwdziałać szkodliwym czynnikom – dieta. Wspomniane wcześniej senolityki są dostępne w pożywieniu. Do najpopularniejszego z nich zalicza się kwercetynę znajdującą się w warzywach i owocach. Jeżeli chciałbyś spowolnić proces starzenia, powinieneś do swojej diety wprowadzić brokuły, kapustę oraz czarną porzeczkę.

źródło: canva

źródło: canva

Co więcej to nie koniec dobroczynnych związków. Kolejnym z nich jest teaflawina zawarta w herbacie. Wykazuje działanie podobne do kwercetyny i dodatkowo wspomaga krążenie. Natomiast w truskawkach, cebuli, ogórkach i winogronach znajdziemy fisetynę, która pobudzi komórki do podziału oraz będzie stymulować połączenia nerwowe w mózgu.

Długowieczność staje się coraz bardziej prawdopodobna.

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować