Kategorie Zdrowie

Pedagog opublikowała „tabelę snu” dla dzieci. Jej obliczenia podbijają Internet na całym świecie!

Za nami pierwsze dwa tygodnie szkoły. Tymczasem dzieci i młodzież na całym świecie wciąż nie potrafi się przestawić na nowy harmonogram zajęć i całego planu dnia, w który wpisane są przede wszystkim wcześniejsze pobudki. Jest to szczególnie trudne zwłaszcza dla osób, które lubiły w wakacje nieco dłużej poleniuchować.

O której godzinie powinno się położyć Twoje dziecko, aby zdążyło zregenerować siły na następny dzień? W ostatnim czasie media obiegła grafika, która daje odpowiedź na to pytanie. Okazuje się, że wiele zależy w tym przypadku od wieku ucznia.

O której godzinie dzieci powinny kłaść się spać?

Stacy Karlsen, pedagog z Wilson Elementary w Kenosha w stanie Wisconson, pod koniec wakacji, a dokładniej 28 sierpnia opublikowała specjalną, zapisaną różnymi godzinami tabelę. Tabelę, która miała być pomocna dla rodziców mających dzieci w szkole. Na jej podstawie mogli oszacować, o której godzinie ich pociechy powinny kłaść się do łóżka. Wpis pedagog cieszył i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Udostępniono go już bowiem ponad 460 tys. razy!

To szok, że tak wiele osób go udostępniło. Nie wymyśliłam tej tabelki. Znalazłam i pomyślałam, że jest bardzo pomocna – powiedziała Karslen

Zdjęcie z rozpiską na każdy kolejny dzień tygodnia znajdziesz poniżej. Zaznaczamy, że godziny z dopiskiem AM oznaczają godziny poranne, a godziny z dopiskiem PM wieczorne.

Pedagog opublikowała „tabelę snu” dla dzieci. Jej obliczenia podbijają Internet na całym świecie!
Facebook

Reakcje rodziców

Wielu rodziców uważa, że sztywne wytyczne przedstawione w tabeli nie są dla nich pomocne.

To nie jest wojsko. Gdybym miała posyłać moje dzieci do łóżka o 19:00, wstawałyby o 4:00 rano. Nie, dziękuję… – napisała w komentarzu jedna z matek

Byli też tacy, którzy uważają, że przedstawiona tabela ma sens.

Mam czworo dzieci i bardzo się niecierpliwiłam na samą myśl o tym, kiedy mam położyć je spać. Zaczęłam więc sztywno trzymać się godzin snu na podstawie tego, ile faktycznie go potrzebują. Cieszę się, że ta tabela pokrywa się z czasem snu, którzy wcześniej ustaliliśmy dla naszych pociech

Sleeping children | Free Stock Photo | LibreShot
LibreShot

Sen dziecka

Specjaliści zalecają, aby dzieci w wieku od 3 do 6 lat spały około 10-12 godzin dziennie. Dzieci w wieku 7-12 lat powinny poświęcić na sen z kolei 10-11 godzin. W przypadku gdy snu będzie mniej, dziecko może mieć problemy z nadwagą, zdrowiem fizycznym, a także emocjonalnym. Korzystanie w przedstawionej wyżej tabeli może być w tym przypadku bardzo pomocne. Jeśli jednak nie jesteś w stanie ułożyć swojego dziecka do snu o określonej porze, pediatra dr Jennifer Shu zaleca odniesienie się do nocnej rutyny, która pomoże Twojemu dziecku odpowiednio się wyciszyć. Niech to będzie np. kolejno mycie zębów, czytanie książki i dopiero wtedy sen.

Źródła: www.goodhousekeeping.com, www.womenshealthmag.com, www.facebook.com