Kategorie SeksZdrowie

Oto co dzieje się z ciałem ciężarnej kobiety, kiedy mężczyzna uprawia z nią seks

Jedną z rzeczy, o jakie martwi się mężczyzna po tym, jak dowie się, że jego kobieta jest w ciąży, jest to czy uprawianie seksu może zaszkodzić maleńkiemu życiu, które rozwija się wewnątrz kobiety.

To pytanie rodzące się w głowie panów jest naprawdę całkowicie normalne.

Jeżeli ciąża nie jest zagrożona i lekarz nie widzi przeciwwskazań, to seks jest ciężarnym kobietom wręcz wskazany.

Penis w czasie stosunku nie wchodzi do wnętrza macicy, gdzie znajduje się maluch. Co więcej, jest on chroniony płynem owodniowym oraz, w przypadku niezagrożonej ciąży, długą szyjką macicy. Dlatego nie ma powodu, aby przestać cieszyć się radością płynącą z seksu. Ba! Są nawet powody, dla których warto to robić!

pixabay
pixabay

1. Obniża się ciśnienie krwi

Każda kobieta, która była w ciąży, wie, jak ważne jest pilnowanie prawidłowego ciśnienia krwi w tym okresie. Hormon uwalniany w czasie seksu – oksytocyna, pomaga przyszłym mamom w obniżeniu stresu oraz napięcia, a co za tym idzie obniża ciśnienie.

2. Większy poziom hormonów

Zwiększa się poziom hormonów takich jak estrogen, progesteron i prolaktyna, dzięki temu pochwa jest lepiej nawilżona i bardziej czuła. Sprawia to, że panie czerpią jeszcze większą przyjemność z seksu.

pixabay
pixabay

3. Seks uwalnia endorfiny

Dzięki temu zarówno mama jak i dziecko będą zadowoleni i zrelaksowani, a przecież o to właśnie przede wszystkim chodzi, prawda?

4. Ma korzystny wpływ na mięśnie dna miednicy

Mięśnie dna miednicy muszą być mocne, zwłaszcza w czasie porodu. Są one też istotne dla prawidłowego funkcjonowania pęcherza oraz jelit. Orgazm w czasie ciąży wzmacnia je i przygotowuje na poród oraz sprawia, że kobieta szybciej się po nim regeneruje.

pixabay
pixabay

5. Wspomaga sen

Seks, oprócz tego, że jest bardzo przyjemny, bywa bardzo męczący. To dlatego kobieta w ciąży tuż po stosunku powinna zasnąć jak… niemowlę.

6. Obniża stres i poczucie niepokoju

To normalne, że okres taki jak oczekiwanie na narodziny dziecka (zwłaszcza pierwszego) oprócz tego, że jest czasem radości, jest też pełne niepokoju oraz lęku. Wiąże się to z obawami przed komplikacjami porodowymi czy nową, nieznaną jeszcze rolą. Jak już wiecie, seks uwalnia oksytocynę, która pomoże również w radzeniu sobie z tym.

pixabay
pixabay

7. Zwiększa się próg bólu

Badania wykazały, że endorfiny, które uwalniają się w czasie stosunku, zwiększają kobiecy próg bólu. Uwierzcie… To się przyda w czasie porodu.

8. Wzmacnia więź między partnerami

Uwalnianie się oksytocyny wpływa też na zwiększenie poczucia intymności pomiędzy partnerami i wzmocnienie więzi oraz bliskości.

pixabay
pixabay

Ps. Panowie… Kobiety w ciąży mają podniesiony poziom hormonów, co sprawia, że ich libido jest większe… 🙂

Źródło: lifebuzz.com | Fotografie: pixabay.com