×

Do sieci trafiły wyniki badań o zmarszczkach. Kobiety są zachwycone wnioskami!

Nie zdarzyło się Wam zauważyć, że po dobrym seksie Wasza skóra wygląda promienniej, a ciało jędrniej? To jeden ze sposobów w jaki seks oddziałuje na nasz organizm, oczywiście poza rzeką endorfin! Naukowcy postanowili zbadać ten fenomen.

Źródło: VisualHunt

Źródło: VisualHunt

#TELOMERY

Ta tajemniczo brzmiąca nazwa określa fragmenty chromosomów, znajdujące się na jego końcu, które zabezpieczają go przed przerwaniem. Czym skutkuje przerywanie się i skracanie się telomeru? Nowotworami, cukrzycą, chorobami serca, stresem i starzeniem się komórek! To własnie telomery bezpośrednio wpływają na proces starzenia się skóry i ciała. Im mamy ich więcej, tym szczęśliwsi będziemy, a nasze ciało będzie w lepszej kondycji.

#KLUCZOWA ROLA SEKSU

Naukowcy z San Francisco udowodnili, że regularny seks pobudza produkcję telomerów, a także wpływa na ich długość. Osoby będące w związkach i cieszące się bliskością w łóżku były szczęśliwsze, wyglądały młodziej, czuły się pełne energii i mniej zestresowane! Szczególnie u kobiet zauważono zwiększoną produkcję telomerów i zbawienny wpływ tego procesu na ich wygląd. Ich skóra była wygładzona i rozświetlona, a zmarszczki mniejsze!

Źródło: VisualHunt

Źródło: VisualHunt

#SEKS SEKSOWI NIE RÓWNY

Warto zauważyć, że u kobiet satysfakcja z przypadkowego seksu nie wywoływała takiego samego efektu, jak seks z partnerami do których były przywiązane i którym ufały. Nie chodzi więc tylko o sam fizyczny akt zbliżenia, ale i o emocje i uczucia które mu towarzyszą. I choć nawet jednorazowe wysoki seksualne pobudzają telomery w pożądany przez nas sposób, to stres temu towarzyszący często niweczy ich pozytywne działanie.

Drogie Panie, może więc zamiast kupować kolejny drogi krem na zmarszczki, warto częściej zapraszać swojego partnera do łóżka i dać ponieść się emocjom? Gwarantujemy przypływ endorfin, mniejszy stres, więcej energii i… odmłodzenie skóry!

via GIPHY

Może Cię zainteresować