Kategorie CiałoTwarzUrodaWłosyZdrowie

7 sekretów indonezyjskich kobiet, które wiedzą co zrobić, aby wyglądać młodo przez długie lata

Prawdopodobnie każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która wygląda kilka lat młodziej, niż wskazuje na to jej wiek. Mogą stać za tym predyspozycje genetyczne lub też zdrowy tryb życia, na który składa się przede wszystkim regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Mówimy tutaj jednak o nielicznych przypadkach. Tymczasem jest na świecie pewna populacja ludzi, którzy wyglądają, jakby czas się dla nich zatrzymał. Przenieśmy się do Indonezji…

Zabiegi indonezyjskie sięgają starożytności i są stosowane do dnia dzisiejszego. To dzięki ich stosowaniu 53-letnia kobieta może wyglądać, jakby miała zaledwie 30 lat – doskonałym tego przykładem jest blogerka Puspa Dewi.

Jak oni to robią?! Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej indonezyjskim tajnikom dbania o własne zdrowie i urodę i podzielić się nimi z Wami.

7 sekretów indonezyjskich kobiet, które wiedzą co zrobić, aby wyglądać młodo przez długie lata

#1 Peeling całego ciała

Oprócz używania mąki ryżowej z wodą jako maseczek do twarzy, kobiety z Indonezji robią swojemu ciału specjalne peelingi przy użyciu złuszczającej pasty, którą przygotowują same. Do jej przygotowania potrzeba zmielonego ryżu, imbiru, orzechów, korzenia kurkumy, cynamonu i proszku z drzewa sandałowego. Wszystkie składniki należy zmielić i wymieszać. Ten naturalny peeling doskonale zmiękcza i oczyszcza skórę. Zaleca się, aby stosować go tylko i wyłącznie na ciało, nie na twarz.

7 sekretów indonezyjskich kobiet, które wiedzą co zrobić, aby wyglądać młodo przez długie lata
Pxfuel

#2 Zapobieganie rozstępom

Balijczycy starają się dbać o swoje ciało od stóp do głów. Każdy wie, że o wiele łatwiej jest zapobiegać rozstępom, niż z nimi walczyć. Jednym z najpopularniejszych rytuałów, który pozwala zapobiec rozstępom, jest stosowanie specjalnie przygotowanej, balijskiej maści. Maści, na którą składa się zmielony ryż i kencur (korzeń podobny do imbiru). Obydwa te składniki wspomagają elastyczność skóry. 

#3 Zastosowanie nasion papai

Indonezyjskie kobiety używają papai z mlekiem lub bez i nakładają ją bezpośrednio na twarz, aby jej skóra była promienna. Ponadto, chcąc pozbyć się ciemnego koloru włosów i zapobiec ich uszkodzeniu, mielą nasiona papai i mieszają z wodą. Następnie nakładają tak przygotowaną pastę na włosy. Mieszankę spłukują po godzinie czasu.

#4 Stosowanie koziego mleka do kąpieli

Kąpiel z dodatkiem koziego mleka pozwala zachować młodą, miękką skórę na dłużej. Kobiety dodają koziego mleka do kąpieli i siedzą w tak przygotowanej wodzie przez 30 minut. Po tym czasie obmywają ciało czystą wodą.

7 sekretów indonezyjskich kobiet, które wiedzą co zrobić, aby wyglądać młodo przez długie lata
Pxfuel

#5 Pielęgnacja włosów

Cała procedura zaczyna się od nałożenia maseczki do włosów wykonanej z awokado. Następnie jest czas na lekki masaż skóry głowy, szyi i ramion. Zabieg kończy mycie i suszenie włosów. Taka pielęgnacja ma na celu wzmocnić włosy i uchronić je przed szkodliwym działaniem rożnego rodzaju środków chemicznych.

#6 Masaż

Masaż to nieodłączna część życia tamtejszej ludności. Indonezyjczycy zwykle decydują się na masaż dwa razy w tygodniu.

#7 Radość z życia

Jedna z najpopularniejszych, indonezyjskich blogerek, która w wieku 53 lat wygląda na 35, zdradziła swój sekret młodości. Im jest starsza, tym jest szczęśliwsza. Blogerka uważa, że szczęście i radość z życia pozwala jej zachować zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne piękno.

Bez wątpienia to jeden z najważniejszych punktów, tak więc ciesz się życiem, uśmiechaj się do ludzi, kochaj siebie, a Twoja uroda Ci za to podziękuje!

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.instagram.com