×

Schudnij i obniż ciśnienie krwi. Wystarczy, że będziesz odpowiednio spożywał ocet jabłkowy

Nadciśnienie nie bez powodu jest nazywane „cichym zabójcą” – wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zmaga się z wysokim ciśnieniem krwi. Oczywiście istnieją czynniki, które podwyższają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego. Zaliczamy do nich m.in. nadwagę i otyłość, a w szczególności otyłość brzuszna. Na szczęście istnieje jeden produktem, który pomoże Ci obniżyć zarówno ciśnienie krwi, jak i zmniejszyć masę ciała. Tym produktem jest ocet jabłkowy, którego lecznicze właściwości są znane od lat.

Obniżanie ciśnienia krwi

W aptekach znajdziemy dzisiaj pełno leków na receptę, które pomagają kontrolować ciśnienie krwi. Niestety zwykle niosą one za sobą pewne skutki uboczne. Warto więc rozważyć obniżenie i kontrolowanie ciśnienia krwi naturalnymi metodami. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku jeden z najzdrowszych, a zarazem wszechstronnych produktów, który praktycznie każdy ma w swojej kuchni.

<a href=Pixabay">

Pixabay

Ocet jabłkowy na nadciśnienie

Centers for Disase Control and Prevention podaje, że średnio jedna na trzy osoby dorosłe zmaga się z nadciśnieniem. Niesie to za sobą bardzo poważne konsekwencje: utratę wzroku, uszkodzenie nerek, zwiększone ryzyko zawału serca, przeciążenie układu krążenia, a nawet śmierć. Każdego dnia tylko w USA z powodu nadciśnienia umiera około 1000 osób.

Jak ma się do nadciśnienia ocet jabłkowy? Otóż ocet jabłkowy zawiera w sobie kwas octowy, który pomaga obniżyć podwyższony poziom ciśnienia krwi poprzez zmniejszenie aktywności reniny – enzymu regulującego pragnienie, ciśnienie krwi i wydalanie moczu z organizmu.

<a href=Pxhere">

Pxhere

Jak przyjmować ocet jabłkowy, aby schudnąć i zbić nadciśnienie?

Wszystko, czego potrzebujesz, to łyżka octu jabłkowego, łyżka miodu i szklanka wody. Wszystko razem dobrze wymieszaj. Pij taką mieszankę dwa razy dziennie.

Miód nie wziął się tutaj z przypadku, Podobnie jak ocet jabłkowy zawiera duże ilości potasu, który kolei pomaga w regulowaniu poziomu sodu w organizmie, a tym samym zwalcza nadciśnienie. Twoje ciśnienie powinno się unormować również wtedy, kiedy stracisz na wadze. Tutaj również nasza mieszanka będzie miała swoje zastosowanie. Ocet jabłkowy słynie z tego, że przyspiesza metabolizm, co może przekładać się na szybsze zrzucenie dodatkowych kilogramów. Nie można jednak zapominać o tym, że największe znacznie będzie miała w tym przypadku aktywność fizyczna i odpowiednia dieta, która jest kluczowa w redukcji tkanki tłuszczowej.

Źródła: zdroweporadniki.pl

Może Cię zainteresować