Kategorie Dieta i odchudzanieZdrowie

Najlepsze praktyki, które pomogą Ci schudnąć bez utraty rozmiaru biustu

Jak schudnąć tak aby nie stracić biustu? Proces chudnięcia u kobiet często związany jest z utratą objętości biustu. Czy da się zatem ćwiczyć tak, by tkanka tłuszczowa na biuście nie zmieniła się aż tak znacząco?

Schudnąć tak, by stracić boczki, a piersi nie zmalały…

Najczęściej zdarza się, że mamy zamiar pozbyć się boczków, zmniejszyć rozmiar ud, a najszybciej tracimy z biustu…

Jak zbudowane są piersi?

Piersi są zbudowane z tkanki gruczołowej oraz tkanki tłuszczowej. W momencie odchudzania nie jest możliwe wyłączenie piersi z tego procesu, ponieważ walczymy z tłuszczem w organizmie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każda kobieta ma takie same piersi i nie każda chudnie z nich tak samo. To jak one wyglądają i jak szybko zmieniają się pod wpływem zewnętrznych czynników zależy przede wszystkim od naszej genetyki.

A więc w zależności jaką figurą operujemy, tak szybko lub wolno chudniemy z rozmiaru biustu.

Jednak nie należy się całkiem poddawać, ponieważ są sposoby, by jak najbardziej zminimalizować utratę obecnego rozmiaru.

Niestety, ale wiele kobiet skarży się, że wraz z utratą zbędnych kilogramów, tracą swój rozmiar biustu. Tutaj omówimy 7 najlepszych sposobów, by pomóc Ci schudnąć bez utraty  rozmiaru klatki piersiowej.

#1 Jak schudnąć tak aby nie stracić biustu? Skup się na mięśniach piersiowych

Mięśnie piersiowe łączą klatkę piersiową z ramionami i górną częścią ciała. Klatka piersiowa jest powyżej mięśni piersiowych. Wzmocnienie mięśni piersiowych pomaga tonizować piersi, dzięki czemu można utrzymać ich rozmiar.

#2 Unikaj ćwiczeń cardio

Jeśli regularnie ćwiczysz cardio, możesz stracić zarówno mięśnie tłuszczu, jak i piersi. Aby uzyskać idealny rozmiar piersi należy bardziej skupić się na treningu siłowym. Pomaga w budowaniu mięśni klatki piersiowej.

#3 Spróbuj ciężkich hantli

Trening siłowy przy użyciu lekkich ciężarków nie da pożądanych rezultatów. Więc przestań używać hantli 2 lub 3 kg. Używaj cięższych ciężarów pod fachowym nadzorem. Pomoże to zachować rozmiar piersi.

#4 Jak schudnąć tak aby nie stracić biustu? Pompki

Wykonuj pompki tak dużo, jak możesz. To ćwiczenie pomoże ci utrzymać  rozmiar klatki piersiowej.

#5 Wypróbuj ścianę do ćwiczeń

Użyj ściany do pompek zamiast podłogi i spróbuj ją nacisnąć. Możesz łatwo utrzymać rozmiar piersi, regularnie wykonując to ćwiczenie.

#6 Wybierz odpowiedni biustonosz sportowy do treningu

Wybór odpowiedniego biustonosza podczas treningu jest bardzo ważny, ponieważ noszenie niewłaściwego biustonosza powoduje ból w klatce piersiowej, obwisanie i prowadzi do zmniejszenia rozmiaru biustu.

#7 Jak schudnąć tak aby nie stracić biustu? Utrzymuj swoją dietę

Zrównoważ swoją dietę i wybierz produkty, które pomogą Ci zwiększyć poziom estrogenów i fitoestrogenów. Wybierz produkty, które są dobre dla idealnego rozmiaru piersi. Możesz dodać nasiona lnu, soi, jogurtu sojowego, mleka sojowego, dyni, sezamu, ciecierzycy i czerwonej fasoli.

Mam nadzieję, że tych 7 porad pomoże Ci zatrzymać rozmiar biustu.

Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com google.com