Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Grając na konsoli przez pół roku wypracował 6-pak i niesamowitą formę! Jak to możliwe?

Gry komputerowe z reguły nie wymagają od nas zbyt wiele ruchu, a jedyną częścią ciała, jaką usprawniają, są najczęściej nasze palce, zwłaszcza, jeśli jest to gra akcji. Z tego też względu wiele osób nie zgadza się z lokowaniem niektórych gier w kategorii e-sportu.

Pewien Japończyk udowodnił, że nie wszystkie gry wideo są takie same, czego najlepszym dowodem jest jego sylwetka. Jak to możliwe? Okazuje się, że gra, której poświęcił pół roku, wymagała od niego nie lada kondycji, poświęcenia i wysiłku. Wszystko wskazuje na to, że było warto!

Gra, która skradła serce 24-latka

Pochodzący z Japonii 24-latek znany jako kzm lub kuzumu od lat jest miłośnikiem anime.

Twitter

Nic więc dziwnego, że zakochał się w grze Ring Fit Adventure – gra RPG z ćwiczeniami akcji, opracowana i opublikowana przez Nintendo na konsolę Nintendo Switch. Jest to komputerowa gra fabularna zaliczana do… kategorii fitness. Oznacza to, że wymaga od nas ruchu. Co więcej, do wykonania poszczególnych zadań posługujemy się swego rodzaju pierścieniem. Do tego dochodzi specjalny pasek na nogę, którzy działa niczym krokomierz i służy do monitorowania ruchów gracza. Trzeba się więc naprawdę sporo napracować, aby osiągnąć dobry wynik.

Kuzmu poświęcał na grę średnio godzinę dziennie, z czego 25-35 minut stanowiły ćwiczenia. Dziś już wie, że było warto! Do lipca 2020 roku jego ciało uległo niezwykłej metamorfozie! Kuzmi wyraźnie schudł, nabrał masy mięśniowej, a co najważniejsze, czuje się zdecydowanie lepiej. Ba, śmiało można by było powiedzieć, że wygląda, jakby przestrzegał ścisłej diety i spędził wiele godzin na siłowni!

Tylko spójrz…

Twitter

W zaledwie kilka miesięcy spodnie 24-latka były na niego już zdecydowanie za duże. Chłopak przyznaje, że kluczem jego sukcesu było nie tylko regularne granie w grę, ale także zdrowe odżywianie. Kuzumu przestrzegał zbilansowanej diety, na którą składała się przede wszystkim zwiększona ilość białka.

Dzisiaj Kuzumu wciąż kontynuuje swoją przygodę z grą fitness…

Twitter

Co myślisz, o graniu w grę, która pozwala Ci wypracować świetną formę i sylwetkę zamiast wykonywania tradycyjnych ćwiczeń? Dałbyś się skusić na taki rodzaj aktywności fizycznej?

Źródła: brightside.me, twitter.com
Fotografie: twitter.com