×

Samoopalacz jest znacznie zdrowszą i bezpieczniejszą metodą opalania niż solarium. Jak go używać?

W dzisiejszych czasach każdemu z nas zależy na tym, aby wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Piękne ciało bardzo często kojarzy się ludziom z opalenizną, ale jak o nią zadbać, gdy tak brakuje nam czasu?

<a href=https://pixabay.com/photo-1533278/">

https://pixabay.com/photo-1533278/

Urlop jest tylko raz w roku, a nawet jeśli podczas niego uda Ci się opalić, to złota barwa skóry nie utrzymuje się tak długo, jakbyśmy tego oczekiwali. Co więc zrobić, by zadbać o złocisty kolor skóry?

Jak się opalać?

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się solaria, które oferują szeroką gamę urządzeń do opalania lampami imitującymi światło słoneczne. Już kilka seansów naświetlania ciała promieniami UV pozwala na uzyskanie opalenizny. Ale jakim kosztem?

<a href=https://pixabay.com/photo-1064815/">

https://pixabay.com/photo-1064815/

Biorąc to pytanie na poważnie, aby uzyskać satysfakcjonującą opaleniznę trzeba wybrać się do solarium na jakieś 5 sesji po około 8 minut. Ceny w różnych miastach Polski różnią się i zależą od tego, jak nowoczesny jest sprzęt. Powiedźmy, że minuta opalania kosztuje 1,2 zł.

W takim przypadku, na osiągnięcie wymarzonego koloru skóry wydasz około 50 zł i będziesz musiała poświęcić parę godzin w ciągu tygodnia, aby dostać się i przebywać w solarium.

<a href=https://pixabay.com/photo-165167/">

https://pixabay.com/photo-165167/

Pamiętajmy także, że opalenizna to naturalna reakcja obronna organizmu na obecność promieni słonecznych, dlatego, aby ją utrzymać konieczna jest regularność ich dostarczania.

Koszt biologiczny takiego rodzaju opalania jest wysoki. Promienie UV-A emitowane z lamp przyspieszają starzenie się skóry. W wyniku eksponowania ciała na światło o nawet dwudziestokrotnie wyższym natężeniu, niż normalne światło słoneczne, ryzyko powstania czerniaka jest ogromne. Dodatkowo, skóra przeciętnego Europejczyka nie jest przystosowana do pochłaniania takich dawek promieniowania UV, co często skutkuje oparzeniami.

<a href=https://goo.gl/images/XzXh99">

https://goo.gl/images/XzXh99

Znacznie mniej inwazyjnym, tańszym i zdrowszym rozwiązaniem na uzyskanie pięknego koloru skóry jest samoopalacz.

<a href=https://www.instagram.com/nkd_skn_poland/">

https://www.instagram.com/nkd_skn_poland/

To środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia, imitującego efekt naturalnej opalenizny, bez potrzeby narażania się na promieniowanie UV. W tym przypadku melanina nie powstaje, a kolor skóry pochodzi od stosowanego specyfiku.

<a href=https://www.instagram.com/stmorizpolska/">

https://www.instagram.com/stmorizpolska/

Głównym, aktywnym składnikiem samoopalaczy powodującym przyciemnienie skóry jest związek o charakterze cukrowym – dihydroksyaceton (DHA). Wcześniej ten związek stosowany był w leczeniu cukrzycy. Zabarwienie skóry jest efektem reakcji chemicznych miedzy tą substancją, a aminokwasami występującymi w warstwie rogowej naskórka. Zabarwienie zwykle pojawia się po około 1–2 godzinach od zastosowania preparatu. Ponieważ komórki w warstwie rogowej naskórka stale ulegają złuszczaniu, dlatego opalenizna z czasem blednie i zanika.

<a href=https://goo.gl/images/JXoyZQ">

https://goo.gl/images/JXoyZQ

Jest znacznie tańszy niż solarium, gdyż opakowanie brązującego balsamu kosztuje około 15-30 zł, a wystarcza na około 5 aplikacji. Nie powoduje uszkodzeń skóry i jest bezpieczny. Tylko jak go nakładać, aby nie pozostawiać smug?

Oto kilka sztuczek jak nakładać samoopalacz, aby Twoja skóra była zawsze piękna:

<a href=https://www.instagram.com/fullmoontansa/">

https://www.instagram.com/fullmoontansa/

  1. Przed pierwszym zastosowaniem samoopalacza użyj go na małym fragmencie skóry, aby sprawdzić czy nie jesteś na niego uczulona. Odczekaj jeden dzień, aby sprawdzić reakcję organizmu.
  2. Zrób peeling całego ciała przed zastosowaniem samoopalacza, gdyż w taki sposób pozbędziesz się nadmiaru martwego naskórka, a efekt opalenizny utrzyma się dłużej.
  3. Zanim użyjesz samoopalacza warto zadbać o nawilżenie skóry, gdyż sprawi to, że takie obszary jak łokcie, kolana będą gładsze i lepiej przyjmą balsam brązujący.
  4. Nie nakładaj samoopalacza zaraz po prysznicu czy kąpieli w łazience pełnej pary, gdyż straci on prawidłową konsystencję i będzie spływał z ciała. W efekcie możesz spodziewać się smug i plam. Pamiętaj, aby dobrze osuszyć ciało!
  5. Nie musisz się spieszyć nakładając samoopalacz. Takie zachowanie powoduje powstawanie smug i niedopracowanej opalenizny. Zacznij od stóp i powoli przechodź do kolejnych partii ciała. Powolne i dokładne nakładanie samoopalacza zapewni najlepsze rezultaty.
  6. Podczas nakładania samoopalacza myj dokładnie ręce co jakiś czas. Błony między palcami to miejsca, które bardzo szybko przybierają intensywną barwę samoopalacza. W ten sposób uchronisz swoje dłonie przed niepożądanym efektem.
  7. Samoopalacz schnie chwilę na skórze, więc musisz być cierpliwa. Na rezultat trzeba poczekać około 1-2 godzin. Jeśli nie będziesz uważać, możesz spowodować zabarwienia pościli lub ubrań.

Teraz nie będziesz mieć problemu z podjęciem wyboru, jakiej metody opalania chcesz użyć!

Może Cię zainteresować