×

Długie terminy na NFZ zmuszają ludzi do samoleczenia. Ponad 10% z nich przez to umrze

Niezależnie od tego do jakiego lekarza się wybierzemy, zawsze na miejscu czeka na nas kolejka. Nic więc dziwnego, że Polacy postanowili leczyć się sami. Czy to jest dobre i bezpieczne rozwiązanie?

via GIPHY

Samoleczenie stosuje co drugi Polak. W 90% takie działanie kończy się sukcesem

Aby takie leczenie było skuteczne, musisz prawidłowo rozpoznawać objawy i kupować do nich leki bez recepty.

To dobre rozwiązania w przypadku nagłego bólu głowy czy przeziębienia. Lekarze także wychodzą z założenia, że dla takich objawów nie warto się do Nich wybierać

Lekarze jasno podkreślają, że samoleczenie jest dobre w przypadku powierzchownych dolegliwości. Zaznaczają, by nie zajmować wtedy miejsca osobom, które na prawdę potrzebują ich pomocy.

via GIPHY

Polska już od dłuższego czasu walczy z niedoborem personelu medycznego

To między innymi dlatego pacjenci wolą sami podjąć kroki w leczeniu. Jednak czy jesteśmy w tym skuteczni? A może niepotrzebnie faszerujemy się lekami?

via GIPHY

Aby samoleczenie było bezpieczne dla życia, powinieneś korzystać tylko i wyłącznie z lekarstw dostępnych bez recepty

Kluczowe jest posiadanie podstawowej wiedzy na temat objawów najczęstszych chorób. Ważne jest także, by znać domowe sposoby na zapobieganie chorobom. Jeżeli nie jesteś pewny, co się z Tobą dzieje, możesz skonsultować swój stan z farmaceutą.

via GIPHY

Nie kupuj leków z niewiadomego źródła

Pamiętaj także o tym, że warto zapobiegać niż leczyć! Wprowadź w swoje życie zdrowe ćwiczenia, takie jak basen, bieganie czy joga.

Jeżeli masz braki w samoleczeniu, koniecznie uzupełnij swoją wiedzę. Porozmawiaj z zaprzyjaźnionym farmaceutą który może polecić Ci ciekawą książę!

A Ty? Leczysz się sam, czy zawsze jesteś pierwszy w kolejce do lekarza? A może nie uznajesz samoleczenia i uważasz to za niebezpieczeństwo?

Może Cię zainteresować