Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneKoronawirusZdrowie

To już pewne. Rząd wprowadzi zachęty do szczepienia się przeciwko COVID-19

Rządzący od dłuższego czasu stawiają sobie pytanie, jak zachęcić Polaków, którzy nie chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19 w trosce o własne zdrowie, do zmiany decyzji. Dziś już wiemy, że władze podjęły w tym kierunku odpowiednie działania. Wiemy również, kiedy poznamy szczegóły.

Rząd i samorządy planują nową akcję, która ma zachęcić Polaków do szczepienia się przeciw Covid-19

Taka informacja została podana przez Radio Zet powołując się na słowa szefa KPRM Michała Dworczyka, który podkreśla, że „rząd musi szukać różnych, niestandardowych pomysłów, aby zachęcić Polaków do szczepień”. Odpowiedź na pytanie, o jakiej formie zachęty mowa, poznamy już w najbliższy wtorek. Póki co możemy się tylko domyślać.

To już pewne. Rząd wprowadzi zachęty do szczepienia się przeciwko COVID-19
Wikimedia Commons

Niewątpliwie zachętą do szczepienia może stać się certyfikat covidowy zwany również paszportem covidowym. Dokument ma zawierać m.in. informację o szczepieniu i rodzaju szczepionki. W przypadku osoby niezaszczepionej będzie widniała w nim informacja o aktualnym negatywnym teście na COVID-19 lub przebytej chorobie, o ile miała ona miejsce.

Przypomnijmy, że certyfikat covidowy ma obowiązywać na terenie Unii Europejskiej od 1 lipca, przez co idealnie wpasowuje się w ramy czasowe planowanych przez większość wakacyjnych wyjazdów. W konsekwencji podróżujący posiadający wspomniany dokument będą w stanie szybciej udowodnić, że nie stanowią zagrożenia dla innych w wyniku czego nie będą musieli odbywać kwarantanny.

To już pewne. Rząd wprowadzi zachęty do szczepienia się przeciwko COVID-19
Pixabay

Myślę, że wielu osobom, które planują wyjazdy zagraniczne np. na wakacje, certyfikat covidowy pomoże w szybkim załatwieniu wyjazdowych formalności, więc być może, dla części osób to będzie dodatkowy argument za tym, żeby jak najszybciej zaszczepić się – ocenił szef KPRM

To już pewne. Rząd wprowadzi zachęty do szczepienia się przeciwko COVID-19
Public Domain Pictures

Widziałeś już listę krajów, które bez problemu przyjmują podróżnych po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Będziemy informować Was na bieżąco, na jaki krok w kierunku zachęty Polaków do szczepień przeciwko COVID-19 zdecydował się rząd. Macie swoje podejrzenia?

Prawie jedna czwarta Polaków nie zamierza się szczepić przeciwko COVID-19

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat wynika, że prawie jedna czwarta Polaków nie zamierza się zaszczepić. Ten wynik różni się od wyników uzyskanych we wcześniejszych sondażach, gdzie mówiło się o co najmniej 30% społeczeństwa, które nie chce przyjąć szczepionki. Głównym powodem jest strach przed skutkami ubocznymi, których obawia się ponad połowa sceptyków.

W Polsce na dzień dzisiejszy wykonano 17 mln 941 tys. 112 szczepień przeciwko COVID-19.

Źródła: www.bankier.pl