Kategorie UrodaWłosy

Rozjaśniane włosy zawinięte w folię aluminiową. 90% fryzjerów popełnia ten straszny błąd

W Internecie aż roi się od poradników, które radzą jak rozjaśniać włosy. Pojawianie się w nich „folii aluminiowej” jako gadżetu, który ma w tym pomóc, wprowadza w błąd. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczna dla ich włosów może być folia.

Folia aluminiowa w połączeniu z rozjaśniaczem to niebezpieczne połączenie!

beautyundercover.com

Na początku warto zrozumieć jak działa rozjaśniacz do włosów…

Rozjaśnianie to zabieg pozwalający na zmienienie koloru włosa, na jaśniejszy nawet o 7 tonów. Dzieje się tak, dzięki chemii, która otwiera łuskę włosa. Następnie wprowadzany jest środek, który utlenia naturalny pigment włosów. Najczęściej używanym do tego środkiem jest nadtlenek wodoru.

Co dzieje się włosom z rozjaśniaczem, gdy zawiniemy je w folię?

Rozjaśniacz to silny związek chemiczny i niezwykle inwazyjny. Włos zawinięty w folię zaczyna się gotować i palić. Chemia, która powstaje w tym procesie nie ma jak parować i „dusi się” pod przykryciem. Jej działanie zaostrza się, w konsekwencji, palą się Nasze włosy. Nawet przy użyciu oksydantu o niskim stężeniu, folia spotęguje jego działanie.

rozjaśnianie włosów folią
instagram.com

Dlaczego fryzjerzy to robią?

Dobre pytanie, ponieważ ta metoda jest już nie aktualna od 10 lat!. Wielu dobrych fachowców ostrzega przed używaniem jej w ten sposób. Pomimo to, prawie 90% fryzjerów i tak to robi.

Powód?

Dzięki folii włosy rozjaśniają się szybciej. Niestety dzieje się to w bardzo agresywny sposób. Takie włosy są bardziej zniszczone, puszą się i łamią. Włosy po rozjaśnianiu w foli bardzo często są jaśniejsze od spodu, urywają się i nie błyszczą się.

Rozjaśniane włosy zawinięte w folię aluminiową. 90% fryzjerów popełnia ten straszny błąd

Jaka uchronić swoje włosy przed agresywnym rozjaśnianiem?

Po pierwsze, wybierz odpowiedniego fachowca. Fryzjer, fryzjerowi nie jest równy. Obserwuj jego pracę i oceń, czy chcesz, żeby to właśnie on zajął się Twoimi włosami.

Po drugie, jest wiele metod, które pozwalają na rozjaśnienie włosów bez foli. Styliści prześcigają się w nowych metodach. Między innymi używają, folii przezroczystych (nie owiniętych dookoła włosa, tylko pod włosami) oraz pergaminów.