×

Rozjaśniane włosy zawinięte w folię aluminiową. 90% fryzjerów popełnia ten straszny błąd

W Internecie aż roi się od poradników, które radzą jak rozjaśniać włosy. Pojawianie się w nich „folii aluminiowej” jako gadżetu, który ma w tym pomóc, wprowadza w błąd. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczna dla ich włosów może być folia.

Folia aluminiowa w połączeniu z rozjaśniaczem to niebezpieczne połączenie!

Na początku warto zrozumieć jak działa rozjaśniacz do włosów…

Rozjaśnianie to zabieg pozwalający na zmienienie koloru włosa, na jaśniejszy nawet o 7 tonów. Dzieje się tak, dzięki chemii, która otwiera łuskę włosa. Następnie wprowadzany jest środek, który utlenia naturalny pigment włosów. Najczęściej używanym do tego środkiem jest nadtlenek wodoru.

Co dzieje się włosom z rozjaśniaczem, gdy zawiniemy je w folię?

Rozjaśniacz to silny związek chemiczny i niezwykle inwazyjny. Włos zawinięty w folię zaczyna się gotować i palić. Chemia, która powstaje w tym procesie nie ma jak parować i „dusi się” pod przykryciem. Jej działanie zaostrza się, w konsekwencji, palą się Nasze włosy. Nawet przy użyciu oksydantu o niskim stężeniu, folia spotęguje jego działanie.

Dlaczego fryzjerzy to robią?

Dobre pytanie, ponieważ ta metoda jest już nie aktualna od 10 lat!. Wielu dobrych fachowców ostrzega przed używaniem jej w ten sposób. Pomimo to, prawie 90% fryzjerów i tak to robi.

Powód?

Dzięki folii włosy rozjaśniają się szybciej. Niestety dzieje się to w bardzo agresywny sposób. Takie włosy są bardziej zniszczone, puszą się i łamią. Włosy po rozjaśnianiu w foli bardzo często są jaśniejsze od spodu, urywają się i nie błyszczą się.

Jaka uchronić swoje włosy przed agresywnym rozjaśnianiem?

Po pierwsze, wybierz odpowiedniego fachowca. Fryzjer, fryzjerowi nie jest równy. Obserwuj jego pracę i oceń, czy chcesz, żeby to właśnie on zajął się Twoimi włosami.

Po drugie, jest wiele metod, które pozwalają na rozjaśnienie włosów bez foli. Styliści prześcigają się w nowych metodach. Między innymi używają, folii przezroczystych (nie owiniętych dookoła włosa, tylko pod włosami) oraz pergaminów.

Może Cię zainteresować