Kategorie Zdrowie

8 roślin oczyszczających powietrze, które świetnie sprawdzą się w domu alergika

Uważa się, że nawet co trzecia osoba zmaga się z jakimś rodzajem alergii. Niewątpliwie znaczącą rolę w tych statystykach odgrywa zanieczyszczone powietrze, na które składa się z kolei bardzo wiele czynników. Spaliny samochodowe czy działalność przemysłowa, za którą stoi człowiek, może prowadzić do astmy, alergicznego nieżytu nosa i innych problemów alergicznych, które dotykają ludzi w różnym wieku. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją naturalne sposoby mogące uchronić nas przed tym powszechnym problemem.

Niewątpliwie wszyscy powinniśmy się otaczać możliwie jak najczystszym powietrzem. W tym celu warto zaopatrzyć się w rośliny, które skutecznie filtrują powietrze i chronią Twoje zdrowie. Oto i one…

8 roślin oczyszczających powietrze, które świetnie sprawdzą się w domu alergika

Niech Cię nie zmylą nazwy tych roślin. Większość z nich jest dostępna w Polsce, dlatego bez problemu możesz je zakupić do swojego domu.

#1 Skrzydłokwiat

Ciemnozielone liście i białe kwiaty sprawiają, że ta roślina jest nie tylko piękna, ale ma również niezwykłe właściwości oczyszczające. Istnieją badania, które wykazały, że ta roślina skutecznie oczyszcza powietrze.

hungybunches / reddit

#2 Dracena obrzeżona

Ta roślina może osiągnąć rozmiary sięgające nawet 2 metrów. Słynie z tego, że skutecznie oczyszcza powietrze z benzenu – substancji chemicznej, która jest wykorzystywana głównie do produkcji tworzyć sztucznych. Benzen może powodować alergie skórne objawiające się przede wszystkim swędzeniem lub wysypką.

theDecipher / reddit

#3 Aglaonema

Aglaonema jest jedną z niewielu polecanych przez NASA roślin, które oczyszczają powietrze. Ta wyjątkowa roślina skutecznie oczyszcza powietrze z benzenu i formaldehydu. Ten ostatni może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla zdrowia jak i życia ludzkiego.

gryphiti2 / reddit

#4 Figowiec sprężysty

Liście tej rośliny na wyglądają jakby były plastikowe. W rzeczywistości są jednak jak najbardziej naturalne i mają niezwykłą zdolność do oczyszczania powietrza z formaldehydu – związku, który według badań może nasilać astmę u dzieci.

blakmyre / reddit

#5 Dracena wonna

To kolejna roślina, która sprawdzi się w domu alergika. Skutecznie oczyszcza powietrze z toluenu, czyli organicznego związku chemicznego, który może prowadzić do zaostrzenia astmy, alergicznego nieżytu nosa czy atopowego zapalenia skóry.

johnvoiceguru / reddit

#6 Nefrolepis wyniosły

Nefrolepis wyniosły nazywany również paprocią bostońską ma się świetnie w wilgotnym klimacie. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że wymaga od nas bardzo niewiele uwagi. Jeden z byłych naukowców NASA stwierdził, że „paproć bostońska jest jedną z najskuteczniejszych roślin usuwających zanieczyszczenia z powietrza”.

rosstafa1 / reddit

#7 Sansewieria gwinejska

W przeciwieństwie do swojego poprzednika sansewieria gwinejska, a więc roślina pochodząca z Afryki równikowej, ma się świetnie w suchym klimacie. Ta wyjątkowa roślina słynie z tego, że skutecznie usuwa 4 z 5 najczęściej występujących toksycznych związków w powietrzu.

holyguacamole823 / reddit

#8 Aloes zwyczajny

Aloes jest bardzo często wykorzystywany w przemyśle kosmetycznych lub do celów medycznych. Mało kto wie, że ta roślina ma jeszcze jedno bardzo istotne zastosowanie. Aloes zwyczajny skutecznie oczyszcza powietrze z benzenu i formaldehydu.

DrMambo532 / reddit
Źródła: brightside.me