×

4 popularne rośliny oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń w Twoim domu. Odetchniesz z ulgą!

Jeśli chcesz filtrować powietrze w domu, nie musisz kupować drogich elektrycznych oczyszczaczy powietrza. Powietrze może być filtrowane za pomocą odpowiednich roślin. Doniczkowe rośliny domowe mogą stanowić cenną broń w walce z rosnącym poziomem zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach.

Niektóre rośliny są przydatne w absorbowaniu potencjalnie szkodliwych gazów i oczyszczeniu powietrza w domach, pomieszczeniach publicznych i budynkach biurowych. Do takich wniosków doszła NASA podczas przeprowadzania badań na szeroką skalę. Wybrane rośliny potrafią usunąć m.in. benzen, formaldehyd i trichloroeten, ale również wykorzystują dwutlenek węgla i przekształcają go w tak bardzo nam potrzebny tlen. Oto niektóre z najlepszych roślin, które spowodują, że twoje powietrze będzie czystsze.

Aloes zwyczajny

Rośliną, która usunie wszystkie toksyny z twojego domu i jest swoistą bombą tlenową, jest aloes. Aloes zwyczajny jest łatwą w utrzymaniu rośliną, która eliminuje chemikalia znajdujące się w środkach czyszczących. Oczyszcza powietrze poprzez absorpcję dwutlenku węgla, tlenku węgla i formaldehydu. Ponadto, gdy szkodliwe chemikalia znajdują się na wysokim poziomie w twoim domu, na roślinie pojawią się brązowe plamki, informując cię o tym.

Oprócz aloesu możesz sprawić sobie również fikusa. Ta roślina nie wymaga dużej ilości światła i skutecznie oczyszcza powietrze. Uważaj na tę roślinę, ponieważ nie zaleca się trzymania jej w domu, gdy w pobliżu są dzieci i zwierzęta domowe, gdyż jej liście są trujące.

Bluszcz pospolity

Bluszcz to kolejna roślina znana ze swoich zdolności oczyszczania powietrza. Jest to jedna z najlepszych roślin oczyszczających powietrze, ponieważ absorbuje formaldehyd. Zmniejsza również objawy alergii lub astmy. Bądź ostrożny wobec tej rośliny, ponieważ także jest toksyczna dla zwierząt domowych i dzieci..

Zielistka Sternberga

Znajduje się wśród 3 najlepszych typów roślin doniczkowych, które świetnie usuwają toksyny z powietrza. Ma zdolność wchłaniania formaldehydu, styrenu, tlenku węgla i benzyny.

Sansewieria gwinejska

Jest prawie niezniszczalna i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Usuwa toksyny i dzięki niej nie zabraknie tlenu w twoim domu. Poprawia czystość powietrza. Ta roślina emituje tak potrzebny nam do życia tlen, jednocześnie pobierając dwutlenek węgla – związek, który naturalnie produkujemy podczas wydychania.

Może Cię zainteresować