×

9 roślin wspomagających zasypianie i walkę z bezsennością. Koniec z nieprzespanymi nocami!

Jeśli ostatnio masz kłopoty z zasypianiem, być może cierpisz na łagodną formę bezsenności. Okazuje się, że jest to bardzo częste zaburzenie. Podobno 1 na 3 dorosłe osoby cierpi na chroniczną bezsenność. Przy tak dużej liczbie osób cierpiących na problemy z zasypianiem, postanowiliśmy podpowiedzieć, które rośliny mogą pomóc. Więc zamiast sięgać po tabletki, warto najpierw spróbować naturalnych metod.

1. Maczek kalifornijski

Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, spróbuj filiżankę maczku kalifornijskiego przed snem. W małych ilościach wspomaga sen.

2. Lawenda

Lawenda jest dobrze znana jako przeciwutleniacz, ale również pomaga w zasypianiu. Filiżanka herbaty pomoże się zrelaksować i szybciej zasnąć. Z kolei jeśli cierpisz na bóle głowy i migreny, spróbuj dodać lawendową sól do kąpieli. Innym sposobem może być skropienie chusteczek kilkoma kroplami olejku i powolne wdychanie.

3. Męczennica (passiflora)

Doskonale łagodzi stres i wspomaga zasypianie.

4. Waleriana

Jako kropelki lub herbata. Co kto lubi. Waleriana uspokaja i wycisza co przynosi pozytywne efekty w problemach z zasypianiem. Nie należy jej jednak stosować regularnie.

5. Biały jaśmin

Biały jaśmin postawiony na parapecie pomoże ci zasypiać ze względu na kojący aromat. Każdy kto nie lubi herbaty lub olejków powinien spróbować właśnie tego.

6. Kora magnolii

Od dawna stosowana w chińskiej medycynie. Nie bez powodu! Badania dowiodły, że walczy z bezsennością i przedłuża sen.

7. Skrzydłokwiat

I znów coś dla tych, którzy nie lubią herbat i olejków. Skrzydłokwiat postawiony w sypialni oczyści powietrze z toksyn, a łagodny zapach ukoi do snu.

8. Rośliny na bezsenność: Philodendro

Mieliśmy je w każdym pokoju naszego domu z dzieciństwa. Nie wiemy, czy mama wiedziała, jakie są korzystne, czy też po prostu uwielbiała ciągnące się w kształcie serca liście. Podczas gdy ta roślina ma niesamowite korzyści, takie jak usuwanie formaldehydu z powietrza i pomaga utrzymać poziom wilgotności, jest toksyczna dla kotów i psów. Jeśli masz zwierzęta, trzymaj te rośliny poza ich zasięgiem.

9. Rośliny na bezsenność: Paprotka

Paprocie usuwają toksyny z powietrza i dobrze sobie radzą w wilgotnym środowisku. Może rozważysz umieszczenie tego w swojej łazience zamiast w sypialni. Przeprowadź relaksującą kąpiel przed snem, a najprawdopodobniej nie będziesz miał problemu z późniejszym snem.

Może Cię zainteresować