Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

9 roślin wspomagających zasypianie i walkę z bezsennością. Koniec z nieprzespanymi nocami!

Jeśli ostatnio masz kłopoty z zasypianiem, być może cierpisz na łagodną formę bezsenności. Okazuje się, że jest to bardzo częste zaburzenie. Podobno 1 na 3 dorosłe osoby cierpi na chroniczną bezsenność. Przy tak dużej liczbie osób cierpiących na problemy z zasypianiem, postanowiliśmy podpowiedzieć, które rośliny mogą pomóc. Więc zamiast sięgać po tabletki, warto najpierw spróbować naturalnych metod.

1. Maczek kalifornijski

kwiaty-3
wikimedia

Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, spróbuj filiżankę maczku kalifornijskiego przed snem. W małych ilościach wspomaga sen.

2. Lawenda

kwiaty-7
curejoy

Lawenda jest dobrze znana jako przeciwutleniacz, ale również pomaga w zasypianiu. Filiżanka herbaty pomoże się zrelaksować i szybciej zasnąć. Z kolei jeśli cierpisz na bóle głowy i migreny, spróbuj dodać lawendową sól do kąpieli. Innym sposobem może być skropienie chusteczek kilkoma kroplami olejku i powolne wdychanie.

3. Męczennica (passiflora)

kwiaty-5
lifehack

Doskonale łagodzi stres i wspomaga zasypianie.

4. Waleriana

kwiaty-1
livestrongcdn

Jako kropelki lub herbata. Co kto lubi. Waleriana uspokaja i wycisza co przynosi pozytywne efekty w problemach z zasypianiem. Nie należy jej jednak stosować regularnie.

5. Biały jaśmin

kwiaty-4
pinterest

Biały jaśmin postawiony na parapecie pomoże ci zasypiać ze względu na kojący aromat. Każdy kto nie lubi herbaty lub olejków powinien spróbować właśnie tego.

6. Kora magnolii

kwiaty-2
stylecraze

Od dawna stosowana w chińskiej medycynie. Nie bez powodu! Badania dowiodły, że walczy z bezsennością i przedłuża sen.

7. Skrzydłokwiat

kwiaty-6
bloomcountry

I znów coś dla tych, którzy nie lubią herbat i olejków. Skrzydłokwiat postawiony w sypialni oczyści powietrze z toksyn, a łagodny zapach ukoi do snu.

8. Rośliny na bezsenność: Philodendro

Mieliśmy je w każdym pokoju naszego domu z dzieciństwa. Nie wiemy, czy mama wiedziała, jakie są korzystne, czy też po prostu uwielbiała ciągnące się w kształcie serca liście. Podczas gdy ta roślina ma niesamowite korzyści, takie jak usuwanie formaldehydu z powietrza i pomaga utrzymać poziom wilgotności, jest toksyczna dla kotów i psów. Jeśli masz zwierzęta, trzymaj te rośliny poza ich zasięgiem.

9. Rośliny na bezsenność: Paprotka

Paprocie usuwają toksyny z powietrza i dobrze sobie radzą w wilgotnym środowisku. Może rozważysz umieszczenie tego w swojej łazience zamiast w sypialni. Przeprowadź relaksującą kąpiel przed snem, a najprawdopodobniej nie będziesz miał problemu z późniejszym snem.

Źródło i fotografie: shareably.net