×

Niewiarygodne odkrycie naukowców! Ta roślina może zniszczyć 98% komórek nowotworowych

Na różnego rodzaju nowotwory umiera rocznie ponad 8 milionów osób na całym świecie. W Polsce rak zabija blisko 110 tys. osób, z czego znaczna część pada ofiarą nowotworów złośliwych. Nie ulega wątpliwości, że za tak przerażającymi statystykami stoi m.in. wzrost konsumpcji niskiej jakości żywności, żywności przetworzonej czy cukru rafinowanego. Na szczęście dzięki współczesnej medycynie znaczną część chorób nowotworowych można wyleczyć. Nie mniej jednak większość pacjentów szuka alternatywnych metod leczenia. Czyżby właśnie nastąpił przełom w tej sprawie?

Nowe odkrycie naukowe w The Horizon

Zadziwiające wyniki badań zostały opublikowane w „Life Science”.

Artemizynina, substancja pozyskiwana z bylicy rocznej, to pochodna rośliny słodkiego piołunu, która pochodzi z Afryki Północnej i Euroazji. Występuje także w USA i Kanadzie. Naukowcy wykazali, że artemizynina może zniszczyć 98% komórek nowotworowych w ciągu zaledwie… 16 godzin! Kiedy natomiast połączymy jej działanie z działaniem żelaza, możliwe staje się całkowite wyeliminowanie komórek rakowych. Co najważniejsze, miałoby się to odbyć bez szkód zdrowotnych dla naszego organizmu!

Trudno w to uwierzyć, ale piołun faktycznie pomaga pozbyć się raka najszybciej i zapobiec nawrotom – stwierdził prowadzący badania Tomikasu Sasaki, profesor chemii na University of Washington

Uczestnikom badania podano żelaza, które gromadziło się w komórkach rakowych piersi. Podana następnie Artemizynina atakowała komórki rakowe pozostawiając zdrowe komórki w stanie nienaruszonym. Jak to możliwe? Komórki rakowe są wyposażone w receptory transferyny, które umożliwiają im rozwój, a co najistotniejsze dzielenie i przejmowanie innych komórek. Receptory te są obecne także w zdrowych komórkach, jednak ich ilość jest w nich znacznie mniejsza. To właśnie dlatego kombinacja żelazo-artemizynina może działać na komórki, które tego potrzebują.

Dostępność produktu

Niestety dostępność do artemizyniny jest bardzo ograniczona, za co odpowiedzialna jest przede wszystkim wygórowana cena. Nie mniej jednak rosnące zainteresowanie substancją pozyskiwaną z bylicy rocznej sprawia, że cena staje się coraz bardziej przystępna. Co więcej, „Sanofi”, francuski producent leków, zamierza produkować 50-60 ton ekstraktu rocznie w nadziei, że uda mu się zaspokoić światowe zapotrzebowanie na artemizyninę.

Czyżby czekał nas przełom w leczeniu nowotworu?

Jakiś czas temu media obiegła informacja o owocu, który może leczyć raka.

Źródła: www.vedamost.info
Fotografie: pxhere.com, imgur.com

Może Cię zainteresować