Kategorie Zdrowie

Mężczyzna sfilmował zmagania podczas „rodzenia” kamieni nerkowych. Widać cierpienie

Kamienie nerkowe obserwowane są 3 razy częściej wśród mężczyzn niż kobiet. Ich pojawianie się spowodowane jest gromadzeniem się złogów w nerkach oraz pęcherzu moczowym. Możemy być jednak spokojni, gdyż istnieje coraz więcej metod ich usuwania. Sprawiające ból kamienie można rozbić, rozpuścić lub urodzić.

Mężczyzna sfilmował zmagania podczas „rodzenia” kamieni nerkowych. Widać cierpienie
pinterest.com

Powstają na skutek krystalizowania się minerałów i ich soli. Znajdują się w nerce, ale mogą się również przemieszczać: z nerek do moczowodów i do pęcherza. Tworzone są wówczas, gdy stężenie związków chemicznych, z których tworzą się złogi, przekraczają pewien próg rozpuszczalności w organizmie. Dolegliwości spowodowane kamieniami nerkowymi potrafią być bardzo dotkliwe. Ból określa się jako tępy, nagły i promieniujący, a wszystkiemu towarzyszy wzmożone oddawanie moczu.

O tym, jak bardzo uciążliwy potrafi być ból rodzenia kamienia nerkowego przekonał się pewny mężczyzna, który postanowił uwiecznić swoje zmagania na filmie. Wspomina on o tym, że żadne leki przeciwbólowe nie są w stanie zagłuszyć bólu, który spowodowany jest przemieszczającym się w górę i w dół kamieniem nerkowym. Jego mina mówi wszystko. Chyba nikt z nas nie chciałby przechodzić przez podobne katusze.