Kategorie KoronawirusZdrowie

Padł rekord zakażeń w czwartej fali COVID-19 w Polsce. „Jest to wyraźny skok…”

Dynamika wzrostu nowych przypadków zakażenia COVID-19 w ostatnim czasie nieco zwolniła w porównaniu chociażby do sytuacji sprzed dwóch, trzech tygodni. Nie mniej jednak przyrosty nowych zakażeń są widoczne, o czym świadczą statystyki regularnie publikowane w rządowych mediach. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest najnowszy raport. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w środę przekroczyliśmy barierę czwartej fali, która zdaje się rozwijać zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Wczoraj poinformowano o 975 przypadkach COVID-19 w Polsce. Dziś jest to już sporo ponad 1000.

Rekord zakażeń w czwartej fali COVID-19

Niedzielski w wywiadzie udzielonym w środę dla Radia Plus poinformował, że właśnie padł rekord nowych przypadków zakażeń w czwartej fali COVID-19 w Polsce.

Po raz pierwszy przekroczymy barierę czwartej fali zakażeń

Padł rekord zakażeń w czwartej fali COVID-19 w Polsce. „Jest to wyraźny skok…”
Wikimedia Commons

Szef resortu zdrowia poinformował, że odnotowano ponad 1200 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2- przyznając przy tym, że „w zasadzie tego należało się spodziewać”. Niedzielski dodał, że czwarta fala rozwija się zgodnie z wcześniejszymi założeniami ekspertów.

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono do dnia dzisiejszego 2 904 631 zakażeń, z czego 75 601 zakażonych wirusem osób zmarło.

Co dalej z obostrzeniami?

W związku ze wzrostem zakażeń w kraju, do podpisu premiera został już zgłoszony projekt zmienionego rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Padł rekord zakażeń w czwartej fali COVID-19 w Polsce. „Jest to wyraźny skok…”
Pixabay

Projekt zakłada m.in. przedłużenie do 31 października 2021 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego rozporządzenia. Ponadto zawarte są w nim regulacje odnośnie wydawania unijnego cyfrowego zaświadczenia dla osób zaszczepionych poza terytorium Polski. Doprecyzowano również przepisy dotyczące posługiwania się unijnym zaświadczeniem COVID-19. Projekt przewiduje także rozszerzenie katalogu podmiotów, które są zwolnione z obowiązku kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski.

Regulacja ma wejść w życie z dniem 30 września 2021 r.

Pełne rozporządzenie rady ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii publikujemy poniżej poniżej.

Źródła: PAP